Zacznijmy jednak od początku.
Czym jest PMS i jakie są jego objawy?
Napięcie przedmiesiączkowe bierze się ze zmian hormonalnych, tj. ze zmniejszenia stężenia estrogenu i wzrostu stężenia progesteronu we krwi. Dokuczliwe objawy PMS pojawiają się w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, czyli na krótko przed menstruacją i zwykle ustępują wraz z pojawieniem się miesiączki. Zwykle, ponieważ każda kobieta przechodzi przez zespół napięcia przedmiesiączkowego inaczej i miewa inne objawy PMS, a te możemy podzielić na dwa rodzaje:
Objawy fizyczne PMS:
- obrzmienie i bolesność piersi
- nudności
- bóle brzucha i uczucie napięcia w podbrzuszu
- bóle głowy
- większy apetyt
Objawy psychiczne PMS:
- rozchwianie emocjonalne
- zaburzenie koncentracji
- uporczywe migrenowe bóle głowy
- bezsenność
- obniżona samoocena
- brak ochoty na seks
- niechęć do spotkań towarzyskich
Łagodzenie objawów napięcia przedmiesiączkowego według internautów.
Jak wiadomo, w Internecie znaleźć można remedium na każdą dolegliwość. Pod warunkiem, że szuka się umiejętnie i potrafi się zachować dystans do zwracanych wyników wyszukiwania. Nie inaczej jest w przypadku PMS.
Choć rady internautów, głównie mężczyzn, wydawać się mogą niepoważne, to jednak da się odpowiednio je wykorzystać, jeśli tylko zachowa się wspomniany przed chwilą dystans i zdrowy rozsądek.
Nie będziemy się tutaj skupiać na wszystkich radach internautów, bo zabrakłoby nam czasu, dlatego wymienimy tylko te najczęściej się powtarzające, a są to:
- wino – alkohol działa rozluźniająco i rozgrzewająco, więc kobieta może na chwilę oderwać myśli od uporczywego bólu,
- zawinięcie w kocyk – może nie traktujmy tego aż tak dosłownie, ale okazywanie czułości kobiecie zmagającej się z objawami zespołu napięcia miesiączkowego z pewnością poprawi jej samopoczucie i podniesie poczucie własnej wartości,
- czekolada – to według wielu internautów broń ostateczna. Nic dziwnego, ponieważ spożycie czekolady wspomaga wydzielanie endorfin uznawanych za hormony szczęścia.
Stosowanie leków – wybór jest olbrzymi. Zapewne każda lub prawie każda kobieta może pochwalić się znajomością specyfiku mającego pomóc jej przetrwać PMS.
Leki a PMS.
Stosując farmaceutyki na dolegliwości fizyczne oraz dzięki odpowiedniemu traktowaniu kobiety z zespołem napięcia przedmiesiączkowego można sprawić, że „te dni” przestaną być straszne i łatwiej będzie przez nie przejść. Nie pozwólmy, aby PMS odbierał nam radość z życia, skoro są sposoby, by tego uniknąć.
Leczenie za pomocą ziół bardzo mnie wciągnęło ostatnimi czasy. Zmagam się z wieloma dolegliwościami - często czuję, że moja głowa zupełnie nie funkcjonuje, jestem przemęczona i nic mi się nie chce. Ponoć są dobre suplementy, które pomagają sobie z tym poradzić, ale nie czytałam o tym jeszcze bardziej szczegółowo.
OdpowiedzUsuń