poniedziałek, 9 lipca 2012

Wózek TAKO CAPTIVA MOHICAN

Wybór wózka dla dziecka jest niezwykle ważny i warto zastanowić się dłużej jakie mamy oczekiwania wobec niego, a następnie dokonać wyboru. Pośpiech nie jest w tym wypadku wskazany, ponieważ źle dobrany wózek może spowodować wiele problemów w codziennym jego użytkowaniu. Oczywiście każdy z nas chciałby korzystać z wózka, który jest lekki, funkcjonalny, bezpieczny a przede wszystkim aby jego cena była niska. Myślę, że ten ostatni aspekt raczej nie wchodzi w rachubę, ponieważ wózki łączące w sobie wszystkie w/w cechy chrakteryzują się dość wysoką ceną... Przykładem są słynne wózki X-Lander. Ich smukłe sylwetki, lekka waga, prostota składania swoje niestety kosztują...

My natomiast zajmiemy się przedstawieniem kilku spostrzeżeń jakie nasunęły się po kilku miesiącach użytkowania wózka TAKO CAPTIVA MOHICAN. Długo zastanawialiśmy się nad kupnem odpowiedniego modelu a nasz krąg zawęziliśmy do wózków producenta TAKO. Opinie zarówno w internecie jak i uzyskane od naszych najbliższych znajomych nt. produktów firmy TAKO były na tyle pozytywne i zachęcające, że skupiliśmy się właśnie na tej marce.

W pierwszej kolejności naszą uwagę skupiły wózki z serii JUMPER, ale ostatecznie wybraliśmy Captivę Mohicana. Z miejsca rzuca się w oczy niezwykle miła kolorystyka oraz wzorek na osłonie daszka w kształcie kwiatka. Do wyboru jest kilka kolorów. Nam do gustu przypadł jasno zielony z szarymi elementami. Zakupiliśmy wózek 2 w 1, ponieważ fotelik samochodowy już wcześniej zakupiliśmy z firmy MAXI-COSI. Jak się okazuje ten wózek ma możliwość podpięcia tego fotelika do specjalnego adaptera, który można zakupić w cenie ok. 80 zł. Najważniejszym aspektem dla nas w tym wózku była możliwość regulowania skrętnych kół oraz ich blokowania w bardzo prosty sposób. Wózek sprawnie prowadzi się i można śmiało w miejscu zrobić pełen obrót bez wkładania większej siły. To wielki atut. Bardzo ważne było dla nas, aby wózek można było w łatwy sposób wnieść i znieść np. do piwnicy po schodach. Dzięki zamontowanym specjalnym uchwytom po obu stronach stelarza podniesienie wózka jest łatwe i bezproblemowe.


Składanie wózkaWózek składa się w bardzo prosty sposób, odpinając szybko koła, które montujemy poprzez wciśnięcie i zatrzaśnięcie w specjalnych otworach na górze mocowań. Koła można śmiało dopompowywać i nie są zrobione z plastiku, czego chcieliśmy uniknąć. Dobrej jakości guma pozwala na równe prowadzenie wózka.  Niestety gabaryty po złożeniu wózka (stelarz) zajmują trochę miejsca i np. w naszym Matizie bez rozłożenia siedzeń się nie obejdzie... Mieliśmy już okazję zapakować wózek do m.in. Skody Fabii, gdzie bez problemu w bagażniku zmieści się stelarz jak i gondola, a jeśli macie więcej bagażu to gondolę umocujecie na przednim miejscu dla pasażera zapinając ją pasami bezpieczeństwa. Wyciągnięcie gondoli jest niezwykle proste i należy szukać dwóch czerwonych przycisków usytuowanych mniej więcej w połowie spodu gondoli, w okolicy uchwytów. Po ich naciśnięciu gondola odpina się i można ją już łatwo wyciągnąć. Ponowny montaż gondoli również jest niezwykle prosty, należy gondolę nacelować na miejsca uchwytów i dopiąć z całej siły aż zatrzaski się zablokują. Stelarz składany jest również w niezwykle prosty sposób. Należy podciągnąć do siebie dwa niewielkie uchwyty na przedłużeniu rączki prowadzącej, znajdujące się w połowie drogi między rączką a uchwytami bocznymi. Po ich podciągnięciu i przytrzymaniu należy przycisnąć uchwyt w dół i stelarz zostanie złożony.

Plusy i minusy


Wózek posiada otwieraną wentylację w budce, która pozwala dopuścić powietrze do dziecka od góry, co jest dużym atutem wózka. Stabilny hamulec nożny pozwala śmiało pozostawić wózek np. przy ławce aby nie stoczył się bez naszej wiedzy.

Dużym plusem wózka jest jego obszerna i wielofunkcyjna torba z przewijakiem, którą łatwo się zapina i rozpina przy rączce wózka. Zmieścicie w niej naprawdę sporo, ponieważ podzielona jest na odpowiednie przegródki, a po bokach znajdują się dwa miejsca na butelkę dla dziecka i np. wodę dla mamy.

Pod gondolą znajduje się duża przestronna torba, w której zmieszczą się całkiem spore zakupy oraz dodatkowe rzeczy dla dziecka np. kocyk. Dzięki przestrzeni pomiędzy gondolą a torbą uzyskujemy łatwy dostęp do rzeczy, które w niej się znajdują.

Spacerówka jest równie funkcjonalna, choć nie zawiera w zestawie parasolki, która można dokupić (ok. 40-50 zł). Łatwość demontażu i montażu spacerówki oraz gondoli nie nastręczy nikomu kłopotów.


Jedyny minus, który jest zauważalny to waga wózka, która do najniższych nie należy, ale też nie jest to waga, która może przerażać. W przypadku, gdy mieszkacie w bloku a wózek "parkujecie" np. w wózkarni i mamy muszą wózek "wytargać" przez schody na górę z piwnicy, warto porozmawiać ze spółdzielnią lub zarządcą o przygotowanie specjalnego podjazdu dla wózków jak i rowerów. Jego montaż nie jest skomplikowany i z reguły spółdzielnie przychylają się do złożonego wniosku. Wówczas wyciąganie wózka staje się o niebo wygodniejsze.

Captiva Mohican Spacerówka (tako.net.pl)

Jednym słowem wózek powinien spełnić oczekiwania każdego rodzica, jeśli nie mamy wielkich wymagań co do jego konstrukcji. Cena wózka również jest przystępna i waha się w okolicach 1.100-1.300 zł 2 w 1.


Jeśli zatem zastanawiacie się nad zakupem wózka dla swojej małej pociechy to szczerze polecamy wybór Captivy. Jedyne co możemy doradzić to zakup bezpośrednio w sklepie z akcesoriami dziecięcymi, a nie przez internet. Po pierwsze możecie liczyć na rabat przy płatności gotówką, a po drugie musicie pamiętać, że w przypadku zakupu internetowego wszelkie  problemy techniczne należy zgłosić sprzedawcy i odesłać wózek na swój koszt, a to niepotrzebne problemy. Decyzja należy jednak do Was :-)

Wszystkie modele producenta wózków TAKO znajdziecie na stronie tako.net.pl oraz na Allegro, gdzie często można znaleźć wózek w promocyjnych cenach, które możecie porównać poniżej m.in. na Ceneo. Wyszukacie dla siebie z pewnością najkorzystniejszą ofertą na wózek Tako.Czytaj również: Wózek spacerowy ESPIRO METRO

2 komentarze:

  1. Świetny opis... i świetna recenzja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nowością teraz jest wózek Tako Dalga na dużych, szprychowanych, 16-to calowych kołach. Wygląda bardzo retro, a zarazem nowocześnie. Wózek ma dużą gondolę i jest bardzo funkcjonalny.

    OdpowiedzUsuń