czwartek, 2 sierpnia 2012

Gdzie po becikowe w Opolu?

Becikowe w Opolu
W ubiegłym roku ponoć 99% osób, którym należało się becikowe w skali kraju zgłosiła się po jednorazową zapomogę w wysokości 1.000 zlotych z okazji narodzin nowego obywatela RP. Kwota nieduża jak na pierwsze potrzeby dziecka, ale wlaściwie to chyba jedna z najlepszych rzeczy, której dokonała niedawna ekipa rządząca w PiS, LPR oraz Samoobrona. Becikowe do niedawna należało się wszystkim bez względu na zarobki i posiadany majątek. Taką samą kwotę otrzymywały osoby bezrobotne jak i milionerzy. Od przyszłego roku obecna partia rzadząca wprowadzi poprawki do wypłaty becikowego. Osoby zarabiające powyżej 85 tys. złotych w roku nie będą mogly starać się o zasiłek na dziecko. To chyba dobre rozwiązanie, ponieważ ten kto zarabia takie pieniędze chyba nie potrzebuje tysiąca zlotych na ....waciki.

Gdzie w Opolu udać się po becikowe?

Świadczenie wypłaca Miejskie Centrum Świadczeń mieszczące się do niedawna na ul. Budowlanych, ale zostało w tym roku przeniesione do byłego budynku Urzędu Skarbowego przy ul. Ozimskiej 19. Dwie Panie obsługują całe miasto, także jeśli traficie na kilku petenetów przed Wami, czeka Was przymusowa chwila przerwy :-) Tam właśnie możecie pobrać wszelkie wnioski, które również w tym samym miejscu składacie wraz z kserem aktu urodzenia dziecka, zaświadczeniem lekarskim od lekarza prowadzącego ciążę oraz dowodu osobistego.

Środki przelewane są na konto lub wysyłane przekazem pocztowym do 3-4 tygodni od złożenia wniosku.

Poniżej komplet danych informacyjnych Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu:

ul. Ozimska 19 (8 piętro)
45-057 Opole

Tel.: 77-44-35-700
Fax: 77-44-35-718
email: bok@mcs.opole.pl
WWW: mcs.opole.pl

Od dnia 1 sierpnia 2014 r. do 31 października 2014 r. Wydział Obsługi Klienta w Miejskim Centrum Świadczeń w Opolu  będzie czynny codziennie od godz. 7:30-16:30.

Ważne informacje o becikowym znajdziecie tutaj oraz tutaj

=============================================

Komu przysługuje becikowe?

W 2014 roku nie ulegną zmianie zasady przyznawania becikowego, które zgodnie z ustawą z dnmia 12.10.2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych będą mogły pieniądze otrzymać tylko rodziny, w których dochód w przeliczeniu na osoby nie przekracza 1.922 złotych miesięcznie.

Dokumenty jak należy złożyć aby otrzymać becikowe możecie pobrać z podanych poniżej linków ze strony Niejedno.pl :

- wniosek o przyznanie becikowego – wzór na 2014 rok znajdziecie TU

- zaświadczenie lekarskie matki dziecka, że matka zgłosiła się do lekarza ginekologa nie później jak w 10 tygodniu ciąży i pozostawała pod opieką lekarską przez cały okres ciąży – wzór jest TUTAJ

- oświadczenie, że drugi z rodziców nie otrzymał becikowego – wzór TUTAJ

- oświadczenie członków rodziny o wysokości dochodów za rok poprzedzający rok złożenia wniosku (lub: dokument potwierdzający uzyskanie lub utratę dochodu, zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składki zdrowotnej, zaświadczenie lub oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego – jeśli o wsparcie ubiega się osoba będąca właścicielem takiego gospodarstwa) – wzór oświadczenia o wysokości dochodów dostępny TUTAJ

- skrócony odpis aktu urodzenia dziecka

- kopię dokumentu tożsamości osoby ubiegającej się o świadczenie

Dla przyszłych rodziców polecam zapoznanie się z cenami pierwszej wyprawki dla dziecka na Ceneo. Wybrane produkty tj. pieluszki, smoczki czy butelki załączam poniżej:


Czytaj równieżGdzie zarejestrować dziecko po narodzinach?
                          Becikowe? Sprawdź czy Ci się należy
                          Sklepy/komisy dziecięce w Opolu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz