sobota, 18 stycznia 2014

Gdzie w Opolu kupić tanio książki dla dzieci?

Biblioteka maluszka - Warzywa
Rodzice doskonale wiedzą, że dziecko niemal w każdym wieku potrzebuje specjalnych bodźców do rozwoju intelektualnego poprzez odpowiedni dobór m.in. zabawek, rodzaju zabaw oraz przede wszystkim książeczek i książek przygotowanych z myślą o najmłodszych. Niestety w księgarniach tego rodzaju książki wcale nie należą do tanich, a nawet jeśli cena za kilkustronnicową książeczkę w kwocie 9,99 zł wydaje nam się niewielka, to zdajemy sobie sprawę, że ta książeczka jest tylko jedną z kilkunastu pochodzącej z konkretnej serii. Zatem aby uzupełnić całą np. Biblioteczkę maluszka o pojedyncze tomy np. warzywa, litery, cyfry, pojazdy etc.etc. należałoby wydać całkiem sporą sumę. Wiemy doskonale, że książki należy dopasowywać także do wieku dziecka, a więc będziemy musieli zaopatrywać nasze pociechy w coraz to nowsze książki, których cena będzie wzrastała. Są jednak sposoby, aby kupić więcej za mniej :-)


Gdzie szukać tanich książek w Opolu?


W pierwszych miesiącach po narodzinach mojego ukochanego synka starałem się kupować książeczki w księgarniach, gdzie wybór jest oczywiście bardzo duży, ale jak wspomniałem i ceny są odpowiednie. Nie zawsze mogłem trafić na jakąś specjalną okazję cenową lub promocję na cały asortyment a i nie było czasu, aby śledzić uważnie ceny w punktach sprzedaży książek.  Z biegiem czasu, gdy wszystko się nieco normowało zaczynałem poszukiwać książek głównie w galeriach handlowych. W Opolu nie brakuje dużych dużych centrów handlowych, które oferują właściciwe wszystko czego tylko dusza zapragnie. Czasami mam wrażenie, że jest ich więcej niż placów zabaw dla dzieci ;-) Podobna sytuacja ma się z bankami, ale nie o tym miało być ;-) Okazało się, że bogaty asortyment literatury dla dzieci i nie tylko można znaleźć w dużych hipermarketach typu Real (ul.Sosnkowskiego, Galeria handlowa Karolinka), Carrefour (Galeria Turawa) czy TESCO (Galeria Ozimska). Wszystkie hipermarkety posiadają oczywiście specjalne stoiska książkowe, jednak najważniejsze to iż, raz na jakiś czas organizują rewelacyjne wyprzedaże książek tak jak ma to miejsce na początku 2014 roku. Praktycznie w każdym hipermarkecie znajdziecie wyprzedaże książek dla dzieci i to wyprzedaże przez duże "W"! Niezwykle pozytywnie zaskoczył mnie Carrefour w Galerii Turawa, który przygotował wyprzedaż w kilku ogromnych skrzyniach, gdzie książki można było zakupić nawet z rabatem 70%! Znalazło się wśród nich sporo tytułów dla dzieci z czego skwapliwie skorzystałem. Średnio przeceny literatury dziecięcej dla dzieci w różnym wieku wynosiły ok.30-40%. Zatem warto było spędzić trochę czasu na odkopywaniu z samego dna ulubionych księżeczek synka :-) W końcu dla dzieci zrobimy wszystko, a jeśli możemy mieć dwie zamiast jednej w tej samej cenie, to dlaczego nie skorzystać? :-)

Wyprzedaż książek w hipermarkecie Carrefour (Galeria Turawa)
Pozostając przy hipermarketach nie sposób wspomnieć o tzw. stoiskach wyspowych, które często ustawiane są w przejściach pomiędzy sklepami okazjonalnie lub regularnie, gdzie odbywają się tzw. kiermasze książek. Jednym z najlepszych przykładów jest duże stoisko kiermaszowe w Realu przy ul.Sosnkowskiego, które usytuowane jest już od dłuższego czasu w tym samym punkcie, niemal przy samym wejściu głównym tuż obok sklepu obuwniczego CCC. Na kiermaszu znajdziemy spory wybór książeczek dla dzieci od Biblioteki maluszka, kolorowanki, Sezamkowy zakątek, wierszyki kończąc na pięknych kolorowych albumach. Co ważne, wszystkie książki można zakupić z 50% rabatem od ceny widniejącej na książce! Książki oczywiście są nowe zatem trudno przepuścić taką okazję. Już kilka razy zakupiłem tam książki dla mojego synka, które do tej pory mu służą. Czasami można nawet negocjować cenę dla książek, które nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem.

Stoisko taniej książki w hipermarkecie Real przy ul. Sosnkowskiego w Opolu

W hipermarkecie TESCO również znajdziecie bogaty wybór tanich książek dziecięcych na specjalnie przygotowanej wyspie tuż przy głównym wejściu do marketu w Galerii Ozimskiej. Książeczki można zakupić już od 2,99 zł.
Tanie książki dla dzieci znajdziecie również w TESCO

Księgarnie


W tym wypadku również możemy liczyć na zakup książek dla dzieci w promocyjnych cenach, ale nie zawsze i na cały asortyment. Najczęściej przeceny dotyczą książek lub gier planszowych dla starszych dzieci, aniżeli maluchów. Oczywiście jak ktoś dysponuje czasem może śledzić na bieżąco promocje w stacjonarnych księgarniach i raz na jakiś czas upolować coś ciekawego. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie zakup książek dla naszego dziecka w księgarniach internetowych. Idealnym przykładem jest księgarnia Matras, która w Opolu dostępna jest we wszystkich dużych galeriach handlowych. W stacjonarnej księgarni rabaty na książki dotyczą tylko wybranego asortymentu i wynoszą np. 20% od ceny standardowej. Natomiast w obecnej promocji internetowej Matras na swojej stronie oferuje -25% rabatu na cały asortyment, zatem na książki, które zainteresują tez nasze dziecko. Co ważne, przy zakupie książki przez internet możemy wybrać opcję odbioru osobistego do wybranego sklepu stacjonarnego, dzięki czemu nie zapłacimy za koszty wysyłki. Odbiór osobisty jest bezpłatny. Sam skorzystałem z tej opcji i byłem niezwykle zadowolony, ponieważ realizacja zamówienia trwała zaledwie 2-3 dni i książka oczekiwała na odbiór w wybranej przeze mnie księgarni. Sądzę, że warto śledzić własnie promocje w księgarniach internetowych :-) Nie można lekceważyć również EMPiK-u, który szczególnie po Nowym Roku organizuje wyprzedaże, choć w ograniczonym stopniu i tam też można znaleźć wybrane książeczki dla dzieci w niższych cenach.

W Opolu można polecić jeszcze jedną księgarnię stacjonarno-internetową Niebieski Kredens, gdzie również znajdziecie spory wybór książek dla dzieci w atrakcyjnych cenach:
Księgarnia Taniej Książki, Niebieski Kredens, ul. Książąt Opolskich 1, 45-005 Opole, Tel.: +48 77 467 71 53

W maju 2015 roku powstała nowa tania księgarnia "Tak Czytam" przy ul. Krakowskiej, w której asortyment książkowy dla dzieci może przyprawić o ból głowy ;-) Więcej o księgarni przeczytacie tutaj.

Allegro


Na koniec, jeśli już nie uda nam się znaleźć ulubionej książeczki naszej pociechy w hipermarkecie czy księgarni, pozostaje nam poszukiwanie na największej platformie sprzedażowej w Polsce czyli Allegro. Tam mamy wybór praktycznie nieograniczony, ponieważ na Allegro pojawiło się mnóstwo lokalnych księgarni, które konkurując ze sobą tym samym asortymentem często wystawiają książki w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dodatkowo można przecież zakupić także książki jako używane za bardzo niewielkie pieniądze lub jeśli ktoś ma czas na licytacje nawet za symboliczną złotówkę :-) Korzystam z zakupów książek na Allegro nie tylko ze względu na duży wybór, ale również dlatego, że w tym wypadku zakupy połączone są z programem lojalnościowym Payback, dzięki któremu zawsze te kilka punktów wpłynie na konto programu :-)

Wydawnictwo Zielona Sowa


Jedno z największych wydawnictw książkowych dla dzieci i młodzieży w Polsce jest jednym z moich ulubionych, jeśli chodzi o zakupy książeczek dla dzieci. Znajdziecie w nim ogromny wybór książeczek, książek, audiobook'ów dla swojej pociechy :-)
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem Wam w poszukiwaniach tanich i dobrych książek dla Waszych dzieci. Jeśli znacie inne miejsca lub ciekawe pomysły na tani zakup książek w Opolu i nie tylko dajcie znać w komentarzach :-)

1 komentarz:

  1. A może spróbować w sklepie wsip tam mają naprawdę fajne książki. To są podręczniki ale jak patrzyłem to dla dzieci są bardzo fajne edukacyjne książeczki. Ja bym proponował zwrócić na to uwagę, z takiej zabawy jest jakiś pożytek :P

    OdpowiedzUsuń