sobota, 7 lipca 2012

Dlaczego powstał ten blog?Tata z największym skarbem :-) 
Witajcie na blogu POŁOŻNA W OPOLU :-)

Szczerze mówiąc zastanawiałem się czy taki blog ma w ogóle sens i czy istnieje potrzeba przygotowania tego rodzaju treści w internecie. W końcu jest wiele stron poświęconych tematyce ciążowej, pielęgnacji nowoworodka czy wychowania dziecka. Mimo wszystko po dwóch miesiącach od urodzenia Kuby stwierdziłem, że to chyba dobry pomysł aby wspólnie z naszą sympatyczną znajomą położną opracować kilka ciekawych tekstów, które pomogą w szczególności młodym rodzicom w pierwszych miesiącach życia swojego dziecka.

Narodziny młodego człowieczka to wielkie przeżycie, szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko. Wówczas świat zmienia się nie do poznania i wszystko dzieje się w błyskawicznym tempie. Niestety nie zawsze jest tak, że młodzi rodzice są przygotowani do różnych sytuacji, które mogą ich przerosnąć. Nikt jeszcze nie napisał książki z instrukcją obsługi dziecka, a ten kto by to uczynił zapewne otrzymałby literacką nagrodę Nobla i zostałby milionerem :-) Każde dziecko jest inne i wszelkie zachowania, sytuacje oraz problemy są kwestią indywidualną. Mimo wszystko cenne rady są niezwykle pomocne, a w szczególności jeśli pochodzą od wykwalifikowanej kadry lekarzy pediatrów czy pielęgniarek położnych. Wiele cennych informacji jakie uzyskałem właśnie od ekspertów w tym temacie postaram się przekazać właśnie na blogu. Również moje doświadczenia i przeżycia być może ułatwią komuś podjęcie decyzji choćby w związku z zakupem wózka czy fotelika do samochodu. Staram się być sobą i pisać w sposób prosty oraz przejrzysty. Wszystkie tematy inspirowane są własnymi doświadczeniami oraz odczuciami i oczywiście nie każdy z nimi musi się zgadzać :-)

Dlatego wierzę, że ten blog pomoże przekazać więcej rzetelnych informacji, które nie zawsze możemy uzyskać w internecie czy książkach :-) Oczywiście chętnie zapraszam do współtworzenia bloga razem ze mną :-)

Miłej lektury :-)

Kontakt:
poloznaopole@gmail.com
604 305 228
Położna w Opolu na Facebook'u


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz