poniedziałek, 10 lutego 2014

Strefa marek: Bebiko, Bobovita, Bebilon, Pampers... Czy warto?

Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy warto napisać słów kilka nt. Strefy marek, która dostępna jest na Allegro. Przyznam szczerze, że do tej pory nie skorzystałem z zakupów w Strefie, ale do momentu, aż zobaczyłem naprawdę pokaźne oferty promocyjne autoryzowanych sklepów producentów głównie żywności dla dzieci, pieluch czy zabawek. Jak się okazuje warto uważnie śledzić co oferują i w jakiej cenie sklepy największych firm, które związane są z produktami dla dzieci tj. Bebiko, Bebilon czy Pampers.


Głównym argumentem przemawiającym za dokonaniem zakupu są promocje, które w większości sklepów  oznaczone są specjalną zakładką PROMOCJA. Wówczas możemy korzystnie zakupić np. mleko modyfikowane Bebilon z bezpłatną dostawą! Jedyny minus jest taki, że większość promocji dotyczy zestawów zawierających kilka opakowań mleka. Jednak gdy weźmiemy przykładowo promocję na 6 zestawów Bebilona 2 Pronutra każde opakowanie o pojemności 1200g w cenie 324 zł z bezpłatną dostawą, to szybko możemy wyliczyć, że jedno opakowanie kosztuje nas 54 złote! Przyznacie sami, że cena jest niezwykle atrakcyjna tymbardziej, że w hipermarketach za podobną cenę możemy kupić jedno mleko i to o pojemności 800g.

Natomiast analogicznie obliczając cenę pojedynczego opakowania 800g cena jednostkowa wyniesie zaledwie 39 zł! Wydaje mi się, że mleko modyfikowane, które dziecko pić powinno do określonego wieku mówiąc kolkwialnie na tyle szybko "schodzi", że dzięki jednemu zakupowi możemy się zaopatrzyć w mleko na dłuższy czas a i dodatkowo zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wszystkich nas boli jednorazowy spory wydatek, ale w gruncie rzeczy i tak te pieniądze będziemy musieli zostawić w sklepie czy drogerii bez względu na wszystko. Oczekując na specjalne okazje i promocje, które trafią się raz w miesiącu i tak wyjdziemy na plus przy zakupie w Strefie marek.


Innym dość popularnym sklepem w Strefie Allegro, który może zainteresować rodziców jest oficjalny sklep firmy Nutricia znanego i cenionego producenta żywności dla dzieci z naszego ukochanego miasta Opola ;-) Tak gwoli ścisłości Nutricia posiada przyzakładowy sklepik z produkowaną żywnością, w którym zagościłem bodajże...jeden raz. Sądziłem, że ceny jak to bywa w tego rodzaju sklepach są niższe od tych ze znanych nam sklepów, ale trochę się przeliczyłem...Fakt, że było to 2 lata temu...być może nastąpiły jakieś zmiany...Stacjonarny sklep Nutricii mieści się przy ul. Marka z Jemielnicy 1 w Opolu. Ale wracając do tematu. Autoryzowany sklep Nutrucii producenta kaszek ryżowych, obiadków, deserków, jogurcików czy herbatek dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Allegrowiczów. Ceny pojedynczych sztuk kaszek czy obiadków są nieco niższe aniżeli w sklepie, jednak w przypadku kosztów wysyłki to nie jest tak dobrze jak przy okazji omawianego mleka Bebilon. W tym wypadku musimy doliczyć minimum 13 złotych za przesyłkę kurierską. Plusem jest natomiast fakt, iż bez względu na ilość zakupionych towarów zapłacimy nie więcej jak 13 złotych przy dokonaniu przedpłaty na konto. I w tym wypadku polecam szukać promocyjnych cen lub zestawów, bo i takie się zdarzają! Przykładowo zestaw "Ulubione produkty BoboVita" składający się z trzech kaszek mleczno-ryżowych po 230g, trzech deserków 125g oraz zupki jarzynowej 15g dla dziecka po 4 miesiącu można zakupić w cenie 29,89 zł. Zatem całkiem przyzwoita oferta :-)Oficjalny sklep Pampersa również nie narzeka na brak klientów, ale skoro można zakupić w promocji chusteczki nawilżane Baby Fresh 12x64 sztuki w cenie 60,18 zł z darmową dostawą, to chyba grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji :-) Wszyscy wiemy jak wiele chusteczek musimy zużyć szczególnie przy najmłodszym dziecku :-) Ten sklep jest godny polecenia, ponieważ chyba najczęściej przygotowuje fajne promocje na wspomniane chusteczki jak i pieluszki.

Innym sklepem cieszącym się sporą popularnością jest oficjalny sklep BabyOno. Oferuje on m.in. akcesoria do karmienia dzieci, pielęgnacji, zestawy wyprawkowe, zabawki oraz wyposażenie pokoju maluszka. Wiele osób kupuje głównie miseczki zamykane z łyżeczką na spacer lub do podróży, szczoteczki do zębów dla dzieci, butelki antykolkowe oraz ręczniki kąpielowe.


Swoje sklepy posiadają również Bebiko, Little Tikes oraz Lego. Wszystkie sklepy wraz z oferowanymi produktami znajdziecie tutaj.


Czytaj również: Strefa okazji Allegro - tanie rzeczy dla dziecka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz