sobota, 2 sierpnia 2014

Lefax oraz Sab Simplex sposobem na kolkę niemowlęcą?

Niemieckie krople LEFAX
na kolki niemowlęce [lefax.de]
Rodzice, którzy przeżyli płacz dziecka podczas kolki niemowlęcej, która rozpoczyna się w w okolicach 2-3 miesiąca życia dziecka często oddaliby wszystko, aby uśnieżyć ból swojemu skarbowi. Nie zawsze pomaga stosowanie się do odpowiedniej diety mamy lub sposobu karmienia butelkami antykolkowymi. Również mało skuteczne bywają masaże antykolkowe czy okłady ciepłymi pieluszkami tetrowymi. Gdy wszystkie sposoby zawiodą można spróbować specjalnych kropelek przeciwdziałających powstawaniu kolkom niemowlęcym produkowanych głównie na rynek niemiecki. Są nimi LEFAX oraz SAB SIMPLEX.


Czym są preparaty na kolkę?


Oczywiście oba preparaty śmiało można stosować dla niemowląt i dzieci od 3 tygodnia do 36 miesiąca życia dawkując 15 kropli do każdej butelki. Preparat miesza się z innymi płynami bez żadnych problemów np. z mlekiem albo można go podawać bez mieszania na łyżeczce. Niektórzy zalecają, aby krople podać przed karmieniem maluszka. Oba preparaty zawierają substancję Simethiconum (symetykon), która odpowiada za rozkładanie gazów gromadzonych w żołądku i jelitach.

Informacje szczegółowe z ulotki:
"Sab Simplex jest przeciwpieniący preparat zapewniający rozkład piany, która zabrania wchłanianiu gazów w żołądku i jelitach. W ten o to sposób umożliwia odejście gazów w naturalny sposób lub ich wchłanianie poprzez ścianę jelita. W częściach układu pokarmowego jest obecne w różnych ilościach również powietrze ewentualnie gazy, które tu trafią podczas połykania wraz z pokarmem i powstają również podczas działania rozkładowego bakterii, obecnych w układzie pokarmowym. Połknięte powietrze częściowo odchodzi podczas odbijania, gazy są następnie częściowo wchłaniane poprzez ścianę jelit lub odchodzą przez odbyt z ciała. Jeżeli jest równowaga gromadzenia i wydalania gazów naruszona, dochodzi do produkcji bąbelków, które spienią powłokę błony śluzowej na ścianie przewodu pokarmowego i ta następnie zabrania naturalnemu wchłanianiu się i wydalaniu gazów. To jest następnie przyczyną wrażenia pełności, wzdęcia i napięcia w brzuchu. Do zwiększonej produkcji gazów w przewodzie pokarmowym dopomagają w dużym stopniu błędy w odżywianiu (wysoki udział tłuszczy i białka w pokarmie, itd.). Sab Simplex rozłoży bąbelki w spienionej powłoce błony śluzowej ściany jelita, ale nie jest wchłaniany i w stanie niezmienionym odchodzi z ciała."
Oba leki dostępne są w bez większych problemów w Niemczech, Austrii oraz Czechach. Ich cena waha się od ok. 20-40 zł za buteleczkę o pojemności 30 ml. W Polsce można zakupić preparaty w aptekach internetowych lub forach z ogłoszeniami. Poniżej zamieszczamy ulotkę leku LEFAX w języku niemieckim.


Lefax® to lek, który jest idealny dla dziecka na wzdęcia. Aktywny składnik Simetikon działa czysto fizycznie na miejscu w jelicie. W związku z tym nie jest wchłaniany przez organizm, dzięki czemu nie powoduje skutków ubocznych. Praktyczna pompa dozująca umożliwia łatwe dozowanie z jednej strony, a zawiesina może być niezawodnie, bezpiecznie i precyzyjnie dozowana.

Zaleta Lefax'u? Można łatwo zarządzać fiolkę lub przed karmieniem piersią łyżeczką w odpowiednich proporcjach podać lek niemowlęciu.

Silne argumenty za Lefax-em® w płynie:

 • Rozpuszcza nadmiar pęcherzyków powietrza na dużo mniejsze 
 • Lek działa tylko w jelitach i jest wydzielany w całości ponownie. 
 • Nie zawiera alkoholu, barwników, cukru i laktozy. 
 • Posiada praktyczną pompę dozującą. 
 • Można go stosować dla niemowląt, dzieci i dorosłych. 

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania Lefax'u skontaktujcie się uprzednio z lekarzem lub farmaceutą. Ciekawostką jest fakt, iż producent leku w swojej ulotce pisze o tym, że Lefax może być stosowany nawet przez kobiety w ciąży i jest bezpieczny dla dziecka.


Espumisan równie dobry


Prawdę powiedziawszy podobne działanie do niemieckich leków ma również Espumisan dla dzieci w kropelkach również w buteleczce o pojemności 30 ml, który zawiera ten sam składnik Simeticonum, a nawet ma go więcej po 40 mb/ml niż Sab Simplex. Espumisan dla niemowląt można stosować powyżej 1 miesiąca: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2 (2 razy po 10 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 5 kropli) dawkach podzielonych; lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem albo podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. Cena Espumisanu dla dzieci waha się od 15-26 zł.

Espumisan dla dzieci może śmiało zastąpić Lefax lub Sab Simplex
Leków na wzdęcia i kolki szukajcie m.in. w aptekach SuperPharm, w których często można kupić leki w promocyjnych cenachSkuteczność leków na kolkę


Tak naprawdę trudno jednoznacznie określić skuteczność działania obu leków. Wszystko zależy od dziecka i stopnia uciążliwości kolki. Oczywiście warto spróbować, ponieważ nie jest to horendalny wydatek, a być może akurat pomoże naszemu dziecku. Z pewnością zastosowanie leków nie zaszkodzi, a jest szansa na pomoc dziecku w bólu. Mojemu synkowi Lefax specjalnie nie pomagał, choć nie mogę powiedzieć, że czasami działał skutecznie, co zauważyłem w szczególności gdy lek był podawany przed karmieniem. Nie zaszkodzi również stosowanie butelek antykolkowych przy karmieniu dziecka, które możecie zakupić m.in. w Rossmanie. Mimo wszystko kolki trzeba było przetrwać bez względu na stosowane metody przeciwdziałania kolce...

Znajdź Lefax lub Sab Simplex w internetowej aptece
Czytaj również: Skuteczne przeciwdziałanie kolce - rady mam z Canpolu

13 komentarzy:

 1. Sab Simplex dla niemowląt Opole tel. 604 834 112

  OdpowiedzUsuń
 2. lefax niemiecki addasko80@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. jeśli chodzi o sprzedaż Sab Simplex na terenie Polski to
  Pozwolę sobie tutaj przytoczyć odpowiedni artykuł Prawa Farmaceutycznego:
  Art. 124.
  Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  A na dokładkę jeszcze jeden…:
  Art. 125.
  Kto bez wymaganego zezwolenia podejmuje działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania lub importu produktu leczniczego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  OdpowiedzUsuń
 4. POPIERAM TWOJĄ UWAGĘ! Gratuluję faszerowania niemiecką chemią!

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co sprowadzać leki z za granicy, skoro mamy u siebie np. Espumisan. Skład ma ten sam co Sab Simplex. No, dobra - ktoś powie - ale ja stosowałam Espumisan i nie pomogło a Sab simplex pomógł.

  Jak to możliwe, że ten sam skład a polski (jak zwykle) do bani, a niemiecki porządny? To proste. Sprawdzał ktoś dawkowanie? Nie? No to sprawdzcie! Okazuje się, że niemiecki lek przewiduje większą ilość substancji czynnej na dobę niż polski. Ot, cała różnica!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam wszystkie mamy, na kolki moim dzieciom pomagał (najmłodszy ma 5mcy) Sab SIMPLEX - zostało mi kilka butelek zakupioych w aptece w Czechach - termin ważności 12/2017 - chętnie odstąpie - 30zł odbiór osobisty bądź wysyłka + 9zł; kontakt: 793502009 Żaneta, zaneta_honisz@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. odstąpię kilka butelek SAB SIMPLEX z Czech, data ważności 12/2017

  możliwy odbior osobisty w Żorach

  https://www.facebook.com/Sprzedam-Krople-Sab-Simplex-1660291340926690/?ref=bookmarks

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, mam do sprzedania kilka opakowań kropelek na kolkę SAB SIMPLEX 30ML (data ważności 2018)
  - cena 28zł - najtanie w Polsce
  - przesyłka Pocztą w 24h za 10zł
  - możliwy odbiór osobisty w Żorach

  zapraszam na stronę:  www.wyspanamama.pl

  lub kontakt:

  tel. 793502009,

  FB https://www.facebook.com/SAB-Simplex-188623041483681, mail:
  sab.simplex.polska@gmail.com
  lub
  zamowienia@wyspanamamam.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. sprzedam sab simplex prosto z apteki kupowany w dniu zamówienia, wysyłka 24h cena 30zl/szt , tel 505869891 lub mariusz9270@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 28zł - sab simplex - wyspanamama.pl - 24h

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jednak opowiadam się za sprawdzonym Viburcolem i probiotykami. Zestaw nie zadziała natychmiast ale przy regularnym stosowaniu kolki znikają. Ważne są również masaże brzuszka i częste kładzenie maluszka na brzuszku.

  OdpowiedzUsuń
 12. My stosujemy polskie tanie krople esputicon. W składzie nie ma świństw, barwników ani aromatów. działa i nie zamienię na inny.

  OdpowiedzUsuń