czwartek, 4 grudnia 2014

Fotelik samochodowy DIONO MONTEREY 2 - opinia

Fotelik Diono Monterey 2
 (fot. diono.com)
Prawdziwa nowość wśród bogatej oferty fotelików samochodowych na polskim rynku. Fotelik DIONO MONTEREY 2 to nowa marka, która mocno wchodzi do gry o klienta. Angielska marka, która nie jest zbyt znana wśród polskich kierowców oraz rodziców, jest bardzo bezpieczna. Producent SUNSHINE KIDS nie od dziś jest na rynku dziecięcym i nie od dziś zajmuje się produkcją akcesoriów dla dzieci. Dziś pod lupę weźmiemy fotelik wagowo przygotowany dla dzieci 15-36 kg, Czy warto zainteresować się fotelikiem? Jakie posiada wady oraz zalety? O tym wszystkim piszemy poniżej.


Jakość idąca w parze z ceną


Fotelik z pewnością wyróżnia się z pośród pozostałych modeli tej klasy swoim wykonaniem oraz bezpieczeństwem.  Solidnie przygotowane materiały sprawią, że podróż dla dziecka będzie przyjemnością. Masywność fotelik (waży 7,1 kg) to również swego rodzaju atut fotelika, ponieważ blokuje on potencjalne uderzenia z tyłu i z boku na wysokości barków. Fotelik z regulacją oparcia zaprojektowany tak, aby najlepiej dopasować się do rosnącego dziecka w zakresie 15-36 kg.

Głębokie, wzmocnione osłony boczne pokryte pochłaniającą energię pianką EPS, gwarantującą ochronę w przypadku zderzenia bocznego. Pokrętło z tyłu reguluje szerokość, rozsuwając oparcie w celu dopasowania do ramion dziecka aż do 50,8 cm szerokości. Pokrętło działa sprawnie bez zarzutów w obie strony.

Regulowany w 11-pozycjach zagłówek pozwala na łatwe i dokładne dopasowanie do 16,5 cm wysokości. Zagłówek chodzi bardzo sprawnie i trudno mieć jakiekolwiek uwagi wobec niego.

Łatwa obsługa zagłówka Diono

ISOFAST - tańsza wersja ISOFIX-u


Fotelik jest mocowany na stałe przy pomocy złącza typu ISOFAST oraz przedniego regulatora, który umożliwia szybką i bezpieczną instalację. Może być stosowany zarówno w samochodach bez mocowania ISOFIX jak i w samochodach wyposażonych w mocowanie ISOFIX oraz LATCH (elementy mocowania ISOFAST chowają się we wnętrzu fotelika). ISOFAST to tańsza wersja ISOFIX-u, ale równie bezpieczna i skuteczna. Specjalne szelki na których zakończeniu zamontowano specjalne kotwy, którymi zahaczamy o złącza ISOFIX w naszym samochodzie działają bez zarzutów. Po ich załączeniu należy ściągnąć oba pasy wychodzące pod spodem fotelika maksymalnie w dół, tak aby fotelik przywarł mocno do tylnego oparcia samochodu. Jeśli możemy się czegokolwiek przyczepić, to tylko ...wiszących obu pasów przed fotelikiem, które nie mają kompletnie wpływu na komfort jazdy dziecka.

ISOFAST należy zamontować w następujący sposób:

  1. Wyciągnij złącza ISOFAST z wnętrza fotelika w jego tylnej części. Połóż fotelik na boku
  2. Naciskając dźwignię blokady wysuń złącza ISOFAS z fotelika i wyciągnij oba paski na całą długość
  3. Postaw fotelik i przymocuj złącza ISOFAST do punktów mocowania w samochodzie, zaczynając od złącza umiejscowionego najdalej od Ciebie. Aby ułatwić podłączenie upewnij się, że otwarty koniec zaczepu skierowany jest do góry.
  4. Jedną ręką pociągnij pasek regulacyjny, a drugą przesuń fotelik w stronę oparcia fotela samochodowego do osiągnięcia właściwej pozycji

Wymiary Diono po złożeniu i rozłożeniu

4 gwiazdki w testach ADAC!


Wydłużone siedzisko zapewnia dodatkowe wsparcie dla nóg i jest wykonane z amortyzującej pianki AirTek™ wyścielającej części boczne tak, aby zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Dwa głębokie uchwyty na kubki są specjalnie pogłębione i ustawione pod odpowiednim kątem, aby utrzymać napoje w pozycji pionowej. Fotelik można rozłożyć na płasko, co znacznie ułatwia przechowywanie.

Fotelik w testach ADAC został oceniony na 4 gwiazdki (żaden fotelik w tej klasie nie uzyskał 5 gwiazdek!) To jest prawdziwy fenomen wśród fotelików i faktycznie trzeba przyznać, że zasługuje na tak wysoką ocenę. Trudno znaleźć w przedziale cenowym 299-400 zł fotelik, który posiadałby tak znakomite wyniki w testach zderzeniowych ADAC. A tyle właśnie musimy zapłacić za DIONO, który obecnie najczęściej dostępny jest w internetowych sklepach Allegro, ale pojawia się coraz częściej w  sklepach stacjonarnych oraz hipermarketach. Warto zatem przeglądać regularnie gazetki promocyjne tutaj.Podsumowanie


Znakomity fotelik, który łączy w sobie cechy wygodnego i bezpiecznego fotelika dla dziecka w przedziale 15-36 kg. Mnóstwo istotnych funkcji oraz system ISOFAST sprawiają, że będzie to dobry wybór za rozsądną cenę. Fotelik dostępny jest w pięciu kolorach.
Fotelik Diono Monterey 2 w kolorze czarnym (fot. diono.com)

Jeśli wahacie się przed wyborem fotelika Diono Monterey 2 a np. Graco, to śmiało możemy polecić wybór Diono, a cena jest niemal identyczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz