wtorek, 22 marca 2016

Jak wybrać ubranko dla niemowlaka – poradnik

Kupując odzież dla niemowlaka, która jest nieodłącznym elementem wyprawki dla nowego członka rodziny, rodzice najczęściej kierują się przede wszystkim wyglądem ubranka. Bez wątpienia produkt powinien podobać się zarówno dorosłym, jak i maluchowi, jednak warto zwrócić uwagę również na inne elementy. Obecnie, wśród tysięcy produktów oferowanych przez różnego rodzaju sklepy internetowe i stacjonarne, każdy rodzic z pewnością znajdzie idealną odzież dla swojej pociechy.


Właśnie ze względu na to, portal PandaStyle przygotował dla Was krótki poradnik, dzięki któremu dobierzecie idealne ubranka dla niemowlaka. Dzięki niemu dowiecie się, na co zwracać uwagę podczas dokonywania zakupów oraz jakich produktów lepiej unikać.


Tkanina


Bezwzględnie najważniejsza cecha, na którą powinni zwrócić uwagę rodzice podczas kupna odzieży dla dzieci. W przypadku najmłodszych pociech powinny być to ubranka wykorzystujące przede wszystkim bawełnę. Należy unikać sztucznych materiałów, takich jak np. poliester, akryl czy nylon. Mogą one bowiem podrażnić wrażliwą skórę malucha oraz spowodować bolesne przetarcia i odparzenia. Nie oznacza to jednak, że powinniście zrezygnować z kupna odzieży w sieci. Prezentowane w Internecie produkty posiadają krótki opis, gdzie zamieszczono informacje na temat wykorzystywanych tkanin. Jeżeli zatem ubranko wykonane jest przynajmniej w 80% z bawełny, to możecie bez przeszkód zdecydować się na zakup takiego produktu.

Równie dobrymi materiałami są len czy jedwab. Producenci jednak coraz rzadziej decydują się na wykorzystywanie tych dość egzotycznych tkanin podczas projektowania odzieży dla najmłodszych.Ozdoby


Oczywiście, ozdoby potrafią dodać uroku zarówno dziecku, jak i jego ubranku. Niestety, mogą stanowić również ogromne zagrożenie. Wasz maluch z pewnością uwielbia wkładać do buzi wszystko to, co stanie na jego drodze. W związku z tym małe, łatwe do połknięcia ozdoby mogą zostać łatwo oderwane od odzieży i doprowadzić do niepożądanej sytuacji. Właśnie dlatego podczas kupowania ubranek dla najmłodszych dzieci zaleca się wybór prostych, gładkich produktów, pozbawionych niebezpiecznych ozdób. Jeżeli jednak nie chcecie zrezygnować z ciekawych motywów na niemowlęcym ubranku, to warto wybrać odzież wyposażoną np. w nadruki. Dodadzą one Waszemu maluchowi jeszcze więcej uroku i nie będą stanowić dla niego niebezpieczeństwa.

Wygoda


Pamiętajmy, że niemowlakowi niekoniecznie zależy na zniewalającym wyglądzie ;) Jego ubranko ma być przede wszystkim wygodne i nie krępować jego ruchów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zatem zakup odrobinę większej odzieży, która posłuży maluchowi dłużej, niż ubranka „w sam raz”. Po tygodniu dziecko może z niego wyrosnąć, a zbyt małe body czy pajacyk będzie krępować ruchy Waszej pociechy.

Cena


Kupując wyprawkę dla niemowlaka rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo ubranek będzie im potrzebnych. W związku z tym warto w tej samej cenie zakupić większą ilość gładkich i prostych body, pajacyków i śpioszków niż zdecydować się na kilka wyjątkowo stylowych egzemplarzy. Wasz maluch w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia będzie uwielbiał się brudzić, przez co odpowiednia ilość ubranek będzie w tym przypadku na wagę złota. Wysokiej jakości odzież dla niemowlaka znajdziecie również w sieci i to w wyjątkowo niskich cenach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz