wtorek, 23 sierpnia 2016

Kalendarz ciąży - czyli świadome czekanie na narodziny

Ciąża to zawsze spora rewolucja w życiu kobiety. To czas intensywnych zmian, do których warto odpowiednio się przygotować. Mając wiedzę na temat tego co dzieje się z dzieckiem oraz jej własnym ciałem przyszła mama może być spokojniejsza oraz właściwie zadbać zarówno o siebie, jak i o maluszka. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej. Przydatnym źródłem informacji może być kalendarz ciąży.


Każdy miesiąc to przygoda


Każda kobieta doskonale wie, że czas ciąży to czas zmian. Często jednak nie wiemy dokładnie czego możemy się spodziewać i jak radzić sobie z normalnymi, ciążowymi dolegliwościami. Skutkiem tego, nie jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się z wyjątkowego stanu. Właśnie dlatego warto sięgać po informacje zawarte w kalendarzu ciążowym. Każdy miesiąc ciąży jest opisany w takich publikacjach wyjątkowo szczegółowo, dzięki czemu znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania jest proste.

Informacje, które mogą pomóc


Czas ciąży, pomimo tego, że jest radosnym oczekiwaniem nie jest też wolny od dyskomfortów i trudności. Często niepokoją one przyszłe mamy. Skąd bowiem mamy wiedzieć czy objawy takie jak nudności, wzmożona senność czy też konieczność częstszego oddawania moczu lub skurcze mięśni są objawami normalnymi, z którymi trzeba się pogodzić czy też jest to znak, że dzieje się coś złego?

Możemy oczywiście zapytać o to prowadzącego lekarza, często jednak jest tak, że na wizytę trzeba sporo poczekać. Co w takiej sytuacji może zrobić mama by nie niepokoić się bez potrzeby? Sięgnąć po kalendarz ciążowy. Znaleźć można w nim opisy zmian zachodzących w ciele mamy oraz dolegliwości, które im towarzyszą. Dzięki temu zrozumienie co dzieje się z naszym organizmem jest znacznie łatwiejsze a przyszła mama nie niepokoi się tym, co jest przecież najzupełniej naturalne.

Śledź rozwój maluszka


Każda mama chce wiedzieć jak najwięcej o swoim dziecku. Również wtedy, gdy dopiero oczekuje na jego przyjście. Nic więc dziwnego, że nie możemy doczekać się badań USG, które pozwolą nam choć na chwilę zobaczyć jak wygląda nasz maluch. Niestety, są to krótkie i zdecydowanie zbyt rzadkie chwile.

Na szczęście swoją wiedzę o rozwoju malucha można pogłębić z kalendarzem ciąży. Każdy miesiąc rozwoju dziecka jest bowiem szczegółowo opisany. Możemy więc dowiedzieć się jak wygląda maleństwo, ile ma już centymetrów, co dzieje się z jego rozwojem. Często kalendarze podają również ciekawostki dotyczące tego jak dziecko odbiera bodźce zewnętrzne i co czuje. Posiadanie takiej wiedzy znacząco ułatwia nawiązanie więzi z nienarodzonym maluchem. Wiemy bowiem co się z nim dzieje i jesteśmy w stanie śledzić jego rozwój.

Podsumowując, kalendarz ciąży to niezwykle przydatne źródło informacji, które pozwala przyszłej mamie świadomie przejść okres ciąży. Bogatsza w wiedzę może prawidłowo odżywiać się oraz terminowo wykonywać wszystkie badania. Co więcej, wie jak przebiega rozwój dziecka i czego w związku z nim może się spodziewać. Jest więc spokojniejsza i łatwiej wychwycić jej wszystkie niepokojące obawy. Warto więc sięgnąć po taką lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz