sobota, 7 lipca 2012

Muzyka dla dziecka

 Jak wpływa muzyka na Twoje dziecko ocenicie oczywiście sami, jednak warto poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiednich dźwięków, które mogą pomóc w zasypianiu Twojego dziecka. Na rynku muzycznym jest spory wybór płyt z kołysankami dla najmłodszych i czasami trudno zdecydować się na konkretny album. My jednak postaramy się doradzić Wam kilka interesujących płyt, dzięki którym maleństwo wyciszy się i zaśnie głębokim snem :-)

Jako, że jesteśmy z Opola nie sposób rozpocząć nieco po sąsiedzku od wydawnictwa muzycznego Press&Media właśnie z naszego miasta. Wydawnicto od wielu lat zajmuje się sprzedażą muzyki skierowanej do małych dzieci i kobiet w ciąży. Sami korzystaliśmy i korzystamy z bogatego repertuaru muzycznego sklepu z muzyką relaksacyjną Solitudes oraz VTM. To dwie kolekcje pochodzące odpowiednio z Kanady oraz Niemiec. Muzyka opracowana jest przez specjalistów w dziedzinie psychologii dziecięcej tj. Arnd Stein czy Dan Gibson określany mianem ojca muzyki relaksacyjnej. Poczytajcie o tych Panach nieco więcej, a sami stwierdzicie, że przygotowana pieczołowicie przez wiele lat muzyka sprawdzi się w 100% w pokoju Twojego dziecka. Zresztą efekty ich pracy docenili rodzice na całym Świecie, ponieważ niektóre płyty sprzedane zostały w kilkuset tysiącach egzemplarzy i uzyskały statusty złotych płyt!

Kołysanki Solitudes

Wybór jest całkiem spory, ale nam do gustu przypadły w szczególności dwie płyty.

Kołysanka czułych snów, która stanowi ponad godzinny zbiór światowej sławy kołysanek z wielu zakątków Świata. Delikatne brzmienie fletu i fortepianu oddają wyidealizowany obraz świata widziany oczami dziecka. Już od wielu wieków kojące efekty muzyki z powodzeniem wykorzystywane były przy usypianiu najmłodszych i nie tylko. Nawet dla nas, dla dorosłych kołysanki mają szczególne znaczenie. Delikatne dźwięki symbolizują głęboką miłość między rodzicami, a dziećmi. Miłość, którą doświadczaliśmy będąc dziećmi, którą teraz jako dorośli obdarzamy swoje pociechy. 26 kołysanek, a wśród nich również utwory Chopina, wybitnego polskiego kompozytora to zawartość tego jakże niepowtarzalnego międzynarodowego zbioru o wspólnym tytule - kołysanka czułych snów.

Więcej o płycie dowiecie się tutaj.Drugi album, który wybraliśmy to Kołysanki i motyle. W kołysanki zawarte na tym albumie wpleciono łagodne odgłosy przyrody, które pomogą odprężyć się i miękko zapaść w sen. Czarujące tony oboju, fletu, harfy i pianina uzupełnione dźwiękami natury są pełne harmonii. Rozbudzą w dziecku zamiłowanie do przyrody i klasycznej muzyki. To przepełnione uczuciem i lekkością połączenie znanych kołysanek oraz odgłosów natury tak subtelnych jak lot motyla. Niech muzyka ta stanie się zarówno przyjemnym duchowym przeżyciem waszego dziecka jak i wspomnieniem szczęśliwego dzieciństwa. Pomogą w tym przważające na tym albumie kompozycje największych mistrzów klasyki.

 Więcej o płycie dowiecie się tutaj.

Z pewnością odtwarzanie kołysanek może pomóc rodzicom przy uspokojeniu dziecka, gdy wpadnie ono w większy płacz i trudno nad tym zapanować... Warto przetestować tą metodę, a przy okazji od małego zapoznawać dziecko z delikatnymi dźwiękami, które stymulują jego rozwój.

Źródło: solitudes.pl , vtm.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz