czwartek, 12 grudnia 2013

Wspólne przejazdy z BlaBlaCar

Czas świątecznych podróży zbliża się wielkimi krokami. Niestety nie każdy z nas ma możliwość skorzystania z własnego środka transportu, a przejazd publicznymi środkami lokomocji może czasami przyprawić o bół głowy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze koszty zarówno dla osoby, która dysponuje samochodem oraz cena biletu PKP czy PKS, która wcale do tanich nie należy. Piszę o tym nie bez kozery, ponieważ w dobie trudnych czasów dla każdego wszyscy liczymy grosiki w naszych portfelach i staramy się, aby wiązać budżet z miesiąca na miesiąc. Z myślą o podróżujących osobach powstał serwis BlaBlaCar dzięki któremu można skorzystać z bogatej oferty przejazdów - przeważnie samochodami osobowymi - zarówno jako pasażer oraz kierowca. Cała zabawa polega na tym, aby dwie strony mogły zaoszczędzić na przejeździe z punktu A do punktu B.


Dlaczego BlaBlaCar?

Wielu z nas podróżując własnym środkiem transportu na dalszych trasach wozi oprócz kilku bagażów...powietrze. A rachunki na stacji benzynowej trzeba przecież płacić :-) Jako że dość często jeżdzę trasą Opole - Sandomierz, która drenuje dość poważnie mój portfel, postanowiłem zaryzykować i zarejestrować się w serwisie BlaBlaCar. Zaproponowałem kilka przejazdów, ale do tej pory tylko raz udało się znaleźć współpasażera, którego oczywiście grzecznościowo zabrałem ze sobą w długą podróż ;-). Trasa raczej nie jest zbyt popularna choć niezwykle malownicza. Taka mała ciekawostka tej trasy: praktycznie przejeżdzam przez trzy województwa: śląskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie. Można powiedzieć, że nawet są to cztery ponieważ wyjeżdzam z opolskiego :-) Mimo pewnego rodzaju obaw wobec pasażera, który przecież może okazać nie tylko Twoim zbawieniem ale i koszmarem przekonałem się, że to tylko wewnętrzne obawy. Trafiłem na niezwykle sympatyczną Panią, z którą podróż minęła niezwykle szybko i w przyjemnej atmosferze. Oboje byliśmy zadowoleni :-)


Bezpieczeństwo

BlaBlaCar oferuje możliwość weryfikacji danych osoby, która rejestruje się w serwisie a następnie możliwość kontaktu mailowego jak i telefonicznego z osobą chętną do wspólnego przejazdu. Oczywiście nie bez znaczenia jest możliwość umieszczenia zdjęcia na swoim profilu, które nie ukrywajmy, ale jest istotne. Łatwiej podjemować decyzję o zabraniu obcej osoby w podróż, jeśli widzimy kim ona jest. Cóż, taka nasza już natura :-) Dodatkowo po każdej podróży z kierowcą lub pasażerem istnieje możliwość wystawienia komentarza oceniającego wspólną podróż. Coś w rodzaju komentarza na Allegro :-) Im więcej komentarzy tym łatwiej zdecydować się na wspólny przejazd.

Podsumowanie

Korzystanie z portalu jest zatem całkowicie bezpieczne i śmiało mogę Wam polecić ten sposób wspólnych przejazdów. Jednocześnie zapraszam chętnych do wspólnego przejazdu ze mną :-) Moją trasę nazwałem "Śladami Ojca Mateusza" a sam Sandomierz za każdym razem robi na mnie piorunujące wrażenie.

Przykładowy przejazd do Tarnobrzega oraz Sandomierza znajdziecie tutaj

Więcej szczegółów o BlaBlaCar znajdziecie na stronie http://www.blablacar.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz