piątek, 13 marca 2015

Powstanie Niepubliczne Przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci w Strzelcach Opolskich

Powstanie Niepubliczne Przedszkole
dla niepełnosprawnych dzieci
 w Strzelcach Opolskich
Już we wrześniu planowane jest tworzenie nowego przedszkola przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Strzelcach Opolskich. Placówka miałaby rozpocząć swoją działalność we wrześniu a opiekę w nim znajdzie 12 niepełnosprawnych dzieci. Przedszkole "Dobry start" będzie placówką dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi i opiekuńczymi w wieku 2,5 do 8 lat. Placówka ma działać w nowo wybudowanym budynku przy ul. Pobożnego 1 w Strzelcach Opolskich i jednocześnie współpracować ze Stajnią Cztery Kopyta w Piotrówce w ramach rehabilitacji podopiecznych.


Dzieci, które uczęszczać będą do nowego przedszkola, będą miały zapewnioną m.in. rehabilitację podczas zajęć hipoterapii w stajni Cztery Kopyta. Fachowa kadra obejmie nad nimi pieczę dając mnóstwo radości z jazdy na koniach.

Rodzice zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do Niepublicznego Przedszkola "Dobry start" mogą kontaktować się telefonicznie z koordynatorami przedsięwzięcia: Kornelią Mroszczyk - 508 371 140 lub Barbarą Macygon - 606 946 788.

1 komentarz: