piątek, 22 kwietnia 2016

Kolorowanki antystresowe dla rodziców sposobem na relaks?

Czytelnicy naszego bloga, z pewnością pamiętają dziesiątki postów,  w których opisywaliśmy różnego rodzaju kolorowanki dla dzieci. Kolorowanki zapewniają nie tylko rozrywkę dziecku, ale przede wszystkim rozwijają nasze pociechy intelektualnie. Czy zatem istnieją kolorowanki dla rodziców, które można wykorzystać w wolnej chwili, gdy nasze dzieci już śpią lub też przy okazji oddać się wspólnej zabawie z dzieckiem, które koloruje Kaczora Donalda? Odpowiedź brzmi - TAK! Wielu z Was może w tej chwili uśmiechnąć się pod nosem, ale faktycznie istnieją kolorowanki dla dorosłych, których głównym zadaniem jest...terapia antystresowa :-)


Trening antystresowy na kolorowo


Moda na kolorowanki antystresowe dla dorosłych dotarła do nas z zachodniej Europy, stosunkowo niedawno. Pierwsze tego rodzaju wydawnictwa pojawiły się na początku 2015 roku w kioskach InMedio m.in. w Centrum Handlowym Auchan przy ul. Sosnkowskiego w Opolu. Europejczycy ponoć zwariowali na ich punkcie, przez co zaczęto tworzyć niezliczone ilości kolorowanek o różnej tematyce.


W Polsce wiodącym wydawcą kolorowanek antystresowych jest Wydawnictwo Olejesiuk oraz Wydawnictwo Buchmann. Wśród nich znajdziecie m.in. motywy roślinne, sztuki Op-Art czy klimaty azjatyckie. Każda kolorowanka posiada dziesiątki pięknych, misternych ilustracji do kolorowania i uzupełniania. Wszystko to, ma pomóc w walce ze stresem, odprężając osobę rysującą.


Nie zabrakło także kolorowanek, które mają na celu wspomóc organizm w...zasypianiu! Tak, to prawda! Kolorowanki mające właściwości nasenne także można znaleźć m.in. w kioskach InMedio lub księgarniach. Art-Terapia, bo tak fachowo można nazwać tę nową dziedzinę relaksacji, polecamy szczególnie rodzicom, którzy pragną ukoić swoje skołatane nerwy codzienną pracą i problemami nie tylko w życiu zawodowym ale także prywatnym. To idealna okazja do wyciszenia się a przy okazji nabycia umiejętności...rysowania :-)


Ogromnym plusem kolorowanek dla dorosłych jest ich...cena. Otóż, kolorowanka licząca sobie kilkadziesiąt stron a czasem nawet więcej, to koszt zaledwie 6,99 zł! W zależności od punktu, w którym będziecie kupować, ceny wahać się będą maksymalnie do 15 zł za sztukę. Jednak cena 6,99 zł to znakomita oferta, którą widzieliśmy m.in. w kiosku InMedio przy ul. Sosnkowskiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz