wtorek, 10 maja 2016

NAN PRO 2 z L. reuteri „Hitem Mamo to ja”

Jak co roku, czasopismo „Mamo to ja” wybrało najlepsze produkty dla dzieci otrzymało mleko następne NAN PRO 2 z L. reuteri firmy Nestlé. W kategorii „Mleko” tytuł „Hit Mamo to ja” otrzymało mleko następne NAN PRO 2 z L. reuteri firmy Nestlé.

NAN PRO 2 to mleko następne, przeznaczone dla zdrowych niemowląt powyżej 6 miesiąca życia, które nie są karmione piersią. W składzie zawiera wysokiej jakości białko OPTIPRO ® , aktywne kultury bakterii Lactobacillus reuteri, a także błonnik FOS/GOS pomagający utrzymać równowagę jelitową. Produkt ten dostarcza wszystkie składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, w tym żelazo* ważne dla rozwoju funkcji poznawczych i cynk* potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Tytuł „Hit Mamo to ja” potwierdził opinię wyrażoną podczas testów konsumenckich przeprowadzonych w czerwcu 2015. Wtedy wśród 1300 mam maluchów w wieku 6-12 miesięcy, które uczestniczyły w badaniu, aż 97% potwierdziło, że jest ono dobrze tolerowane przez ich dzieci. Teraz na sklepowych półkach NAN PRO 2 z L. reuteri znaleźć już można w nowej odsłonie – w zmienionym opakowaniu, pod nazwą NAN OPTIPRO Plus 2 kryje się sprawdzona receptura, która zasłużyła na miano „Hit Mamo to ja”.

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Każdy rodzic chce, by jego maluchowi towarzyszyły na co dzień wyłącznie produkty najlepszej jakości, które będą wspomagały jego rozwój. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo, jak to możliwe. Jeśli rodzice zdecydują się na przejście z pokarmu naturalnego na mleko modyfikowane, stają przed trudnym wyborem. Zaaferowany nową rolą rodzic nie zawsze wie jednak, czym przy wyborze konkretnego produktu należy się kierować i które z nich ze sklepowej półki warto przełożyć do swojego koszyka. Magazyn „Mamo to ja” – najpopularniejsze na polskim rynku czasopismo dla rodziców, już od 1997 roku przyznaje najlepszym produktom dla dzieci tytuł „Hit Mamo to ja”. Ma on pomóc rodzicom w odkryciu produktów najbardziej godnych uwagi w swojej kategorii.

Co roku do konkursu zgłaszane są produkty z różnych dziedzin związanych z opieką nad dzieckiem, które następnie ocenia specjalnie powołane jury. W jego skład wchodzą znani i mniej znani rodzice oraz… sami zainteresowani czyli ich dzieci. W tym roku produkty oceniali m.in. redaktor naczelna „Mamo to ja” oraz prezenterka telewizyjna Paulina Krupińska – mama ponadrocznej Hani.

W kategorii „Mleko” zgłoszone zostało 8 produktów wytwarzanych przez firmy będące liderami w tej dziedzinie. W wyniku oceny przeprowadzonej przez poszczególnych członów jury według szczegółowych kryteriów opracowanych przez Centrum Zdrowia Dziecka i Instytut Matki i Dziecka przyznawane są punkty, które po zsumowaniu pozwalają na wyłonienie zwycięzcy. W tym roku w kategorii „Mleko” zostało nim właśnie NAN PRO 2 z L. reuteri**.


*zawartość zgodnie z przepisami prawa
**receptura mleka następnego NAN PRO 2 z L. reuteri jest taka sama jak mleka następnego NAN OPTIPRO Plus 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz