piątek, 23 września 2016

Rodzinne Obligacje 500+ już w październiku

Otrzymujesz pieniądze z programu 500+? Ta informacja jest dla Ciebie. Otóż, w dniu dzisiejszym polski rząd przedstawił nową propozycję dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Okazuje się, że pieniądze, które trafią na konta milionów rodziców w Polsce, mogą być następnie...pożyczone rządowi, które je przekazuje :-) Teraz każdy może otrzymane fundusze zainwestować w Rodzinne Obligacje Skarbowe, które emitowane będą na okres 6 i 12 lat.Oprocentowanie i czas inwestycji


Oprocentowanie obligacji 6-letnich będzie wynosiło 2,60 proc. w pierwszym roku, a w kolejnych 1,75 proc. plus wskaźnik inflacji (w przypadku deflacji w obliczeniach będzie przyjmowana wartość inflacji 0 proc.). Z kolei na obligacjach 12-letnich przez pierwszy rok zarobimy 3 proc., a potem 2 proc. plus wskaźnik inflacji. Odsetki będą kapitalizowane i wypłacane w momencie zakończenia oszczędzania. Co ważne, można będzie złożyć dyspozycję przedterminowegio wykupu obligacji, ale w taki przypadku zostanie pobrana stosowna opłata w wysokości 0,70 zł za każdą obligację 6-letnią i 2 zł za obligację 12-letnią. Cena jednej obligacji wynosi 100 zł.

Innymi słowy rodzice mogą zyskać dodatkowe pieniądze, zamrażając co miesięczne wpłaty w obligacjach a rząd po 6 lub 12 latach odda kapitał z lekką nawiązką :-)

Więcej o nowej propozycji rządowe przeczytacie na specjalnie utworzonej stronie obligacji tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz