sobota, 12 kwietnia 2014

Sklep firmowy Nutricia. Czy naprawdę istnieje?`

Zakład produkcyjny Nutricia w Opolu
Pytanie o istnienie firmowego sklepu Nutricia znajdującego się przy zakładzie produkcyjnym (ul.Marka z Jemielnicy 1) jest całkiem zasadne. Nutricia  jest liderem rynku żywności dla niemowląt i dzieci w Polsce. Nie ma chyba w Polsce rodzica, który nie znałby mleka Bebiko, Bebilon czy kaszek Bobovita. Wydawałoby się, że tak duża firma powinna posiadać własny sklep firmowy idąc za przykładem Zott, o którym pisałem tutaj. Jak się okazuje od kilku miesięcy firmowy sklep Nutricii, który niegdyś prężnie działał przestał funkcjonować...


Zmiana polityki firmy

Jeszcze niespełna 1,5 roku temu miałm okazję trafić po raz pierwszy do tego niewielkiego sklepu tuż przed bramą wjazdową do zakładu. Wówczas mimo, że faktycznie można było zakupić większość produktów opolskiego zakładu, to praktycznie ceny nie odbiegały od tych, które znamy z półek sklepowych w hipermarketach czy sklepach ośiedlowych. Zatem korzyści z zakupów były praktycznie żadne...

Kiedyś tutaj mieścił się sklep firmowy Nutricia
Dziś sklep już nie istnieje jako firmowy a w jego miejscu powstał zwykły sklep spożywczy, który owszem posiada produkty Nutricia m.in. słoiczki, deserki czy mleko Bebilon 800g, jednak ceny są nawet wyższe niż np. w Realu czy innych znanych sieciach. Po firmowym sklepie pozostały charakterystyczne znaki firmowych produktów, naklejki Misia znanego z kaszek Bobovita oraz kilka firmowych maskotek sprzed kilku lat... W sklepie czynny jest również punkt gastronomiczny, gdzie można posilić się np. dobrymi domowymi obiadami.

Likwidacja sklepu spowodowana była głównie zmianą polityki firmy, która dociera praktycznie do każdego zakątka Polski a jej produkty stały się na tyle cenionymi, że można je nabyć niemal wszędzie.

Kupuj taniej w internecie

Dodatkowo Nutricia postanowiła wdrożyć program przedaży internetowej, gdzie jej głównym kanałem dystrybucyjnym stała się platforma Allegro oraz Strefa marek, o której pisałem tutaj.

Sprzedaż produktów dla dzieci od Nutricii na Allegro cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców, ponieważ przy zakupie większej ilości danego produktu można zapłacić faktycznie mniej niż w sklepach stacjonarnych. Można dokonać zakupu 6 zestawów Bebilona 2 Pronutra w autoryzowanym sklepie Nutricia na Allegro. Możecie również zobaczyć zestaw "Ulubione produkty BoboVita". Oczywiście można zakupić również pojedyncze produkty. Dobrym sposobem na zakup tańszych produktów Nutricii jest śledzenie gazetek promocyjnych sieci TESCO oraz CARREFOUR, które najczęściej organizują akcje promocyjne na produkty z serii BoboVita.


Czy coś się zmieni ?

Wątpliwe, że sklep firmowy został reaktywowany. Osobiscie uważam, że byłby to świetny pomysł. Przyglądając się jak funkcjonuje firmowy sklep Zott w Opolu, gdzie klienci non stop okupują firmowy parking ładując tabuny produktów Zotta wydaje się, że i Nutricia zyskałaby w oczach mieszkańców Opola oraz okolicznych miejscowości. Sądzę, że istnieje zawsze jakiś ułamek procenta produkowanej żywności, która nigdy nie trafia do sprzedaży ze względu na drobne uszkodzenia opakowań czy inne problemy, które ostatecznie i tak nie mają wpływu na jakość produktu a jedynie na jego estetykę. Wielu rodziców chętnie skorzystałoby z okazji móc zakupić mleko czy kaszki w nieco niższej cenie i wcale nie musiałaby ona być drastycznie niższa aniżeli w hipermarketach. Wystarczyłoby wprowadzić wzorem Zotta lub nawet własnego sklepu na Allegro zestawy promocyjne po kilka sztuk w opakowaniu, które kupowane byłyby jak świeże bułeczki :-)

Czytaj również: Strefa marek: Bebiko, Bobovita, Bebilon, Pampers... Czy warto?

1 komentarz:

  1. nawet może i byłby to dobry pomysł, ja regularnie kupuje w Zott

    OdpowiedzUsuń