czwartek, 17 listopada 2016

Muzyka relaksacyjna w gabinecie ginekologicznym

Wizyta dla kobiety w gabinecie ginekologicznym bywa czasem stresująca. Bez względu czy to czy wizyta spowodowana jest rutynową kontrolą lub regularnymi badaniami w okresie ciąży, wiele kobiet odczuwa dyskomfort przed badaniem. Czy zatem istnieje szansa na zniwelowanie stresu i niepokoju w trakcie badania ginekologicznego? Odpowiedź wcale nie wydaje się taka prosta, jednak pewnym sposobem na pomoc kobietom w tej sytuacji jest zapewnienie odpowiedniej atmosfery intymności oraz relaksu poprzez wprowadzenie elementu muzycznego w tle gabinetu.


Muzyka relaksacyjna w gabinecie


Bez wątpienia lekarz prowadzący nie tylko gabinet ginekologiczny, ale również świadczący inne usługi np. dentystyczne, w trakcie których u pacjenta widoczne są objawy stresu przed wizytą, powinien zastanowić się nad możliwością wprowadzenia do swojej usługi elementu łagodzącego objawy stresu. Profesjonalnie przygotowana muzyka relaksacyjna byłaby idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy.

Odtwarzanie muzyki relaksacyjnej z pogranicza muzykoterapii, ale również dźwięków, które powodują, ze nasz organizm uspokaja się i wycisza, to znakomity pomysł na wsparcie pacjenta jak i podniesienie poziomu świadczonej usługi. Pacjent, który w oczekiwaniu na badanie lub zabieg ma możliwość zrelaksowania się podczas słuchania muzyki relaksującej, zapewne milej zapamięta stresogenną dla niego wizytę i chętnie powróci do gabinetu ponownie.

Jaką muzykę dobrać?


Wybór odpowiedniej muzyki do gabinetu lekarskiego zależy przede wszystkim od właściciela gabinetu, który tego rodzaju muzyki poszukuje w internecie. Jednym z przykładów wydawnictw muzycznych specjalizujących się w dostarczaniu tła muzycznego do gabinetów lekarskich jest sklep VTM Dr.Stein www.vtm.com.pl Od ponad 25 lat marka sygnowana nazwiskiem znanego psychologa i muzykoterapeuty Arnd Steina z Niemiec, możliwa jest do zakupienia w Polsce.

Lekarze znajdą bogaty wybór muzyki relaksacyjnej, która coraz częściej odtwarzana jest w ośrodkach medycznych w naszym kraju. Lekarze a przede wszystkim pacjenci doceniają muzykoterapeutyczną rolę marki VTM Dr.Stein.

Jednym z przykładów jest album Muzyka dla gabinetów lekarskich, która cieszy się ogromną popularnością wśród lekarzy prowadzących prywatne gabinety lekarskie.Odpowiednio dobrana muzyka na płycie jest bardzo istotnym elementem skutecznej terapii. Jej rolą jest przede wszystkim poprawa nastroju klientów, która w prostej linii prowadzi do intensyfikacji terapii. Taka muzyka powinna się charakteryzować odpowiednim rytmem – 60 uderzeń na minutę, oraz przyjemnym, kreatywnym brzmieniem. Wszystkie te warunki spełnia prezentowany tytuł.

Muzyka z pewnością nie powinna być również zbyt spokojna i usypiająca pacjentów, którzy następnie nie będą mogli skupić się na przedstawieniu lekarzowi swojego problemu. Warto zatem polecić m.in. album Acoustic Dream łączący instrumenty akustyczne z ciepłym, elektronicznym brzmieniem nowoczesnego gatunku chillout.
Czy za odtwarzanie muzyki należy płacić w gabinecie?


Jeśli lekarz zdecyduje się na zakup muzyki w sklepie www.vtm.com.pl  nie musi płacić za jej publiczne odtwarzanie na rzecz ZAiKS, STOART czy SPAW. Wszystkie płyty zwolnione są z powyższych opłat, co potwierdzone jest fakturą zakupu oraz specjalnym bezterminowym zaświadczeniem/licencją wydawaną do zakupu płyt. Gabinet zatem ma prawo odtwarzać muzykę dla swoich klientów bezpłatnie i nie ma konieczności podpisywania żadnej umowy z Organizacją Zbiorowego Zarządzania.

Ostateczny wybór muzyki relaksacyjnej dla swoich pacjentów należy do lekarza prowadzącego gabinet. Wśród sklepów oferujących muzykę relaksacyjną na najwyższym poziomie warto wymienić jeszcze sklep www.solitudes.pl , gdzie znajdują się płyty pochodzące z serii muzyczne Somerset autorstwa ojca muzyki relaksacyjnej - Pana Dana Gibsona. Także nowa marka muzyczna Free Music Records oferuje muzykę godną polecenia w gabinecie lekarskim.Warto zatem zadbać o komfort swoich pacjentów :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz