niedziela, 25 listopada 2012

"Opole Miasto Sportowe" - akcja dla najmłodszych mieszkańców Opola

Opole Miasto Sportowe
Opolski Klub Sportowy Odra Opole  rozpoczyna realizację projektu „Opole Miasto Sportowe - Włącz się do gry”. Akcja ma na celu aktywizację najmłodszych mieszkańców Opola w kierunku postaw zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Koniec zmagań o ligowe punkty, krótsze dni i zimowa przerwa w rozgrywkach nie oznaczają wcale, że nasz klub zwolni tempo. Wręcz przeciwnie, wykorzystując przerwę między rundami, rozpoczynamy działania, które promować będą ogólną aktywność fizyczną, uczestnictwo w sportowych zajęciach pozalekcyjnych, aż po udział w treningach sportowych klubów młodzieżowych.


Istotą nie są umiejętności, czy tężyzna fizyczna, ale zaangażowanie, energia i praca – o tym przekonywać będą piłkarze pierwszej drużyny seniorów odwiedzając opolskie szkoły, przeprowadzając tam lekcje WF i otwarte treningi pokazowe. Oprócz zaproszenia do wspólnych zajęć sportowych, w czasie akcji podpowiemy także tym, którzy szukają pomysłu na spędzanie wolnego czasu, pokazując między innymi, jak do sportowej pasji w naszym mieście podchodzą inni. Mamy nadzieję, że skorzystają na tym także dorośli.
- Słabnie zainteresowanie sportem wśród dzieci i młodzieży, co przynosi negatywne skutki głównie w postaci chorób cywilizacyjnych. Niestety odbywa się to z większym lub mniejszym przyzwoleniem rodziców. W reakcji na to podejmujemy konkretne działania. W Odrze praca z młodzieżą przynosi wymierne efekty. W oparciu o nabyte doświadczenie chcielibyśmy promować pro-sportowe i pro-zdrowotne postawy – jednym głosem twierdzą władze naszego klubu.
Sympatyków klubu, ale również wszystkich mieszkańców Opola zachęcamy do włączenia się w popularyzację i szerzenie przekazu, który przyświeca całej akcji. Już wkrótce poinformujemy - jak każdy z nas i Was może „Włączyć się do gry”.
Szczegóły akcji dostępne będą na stronie www.miastosportowe.pl, której odnośnik na czas akcji widoczny będzie w głównym menu serwisu oficjjanego. Uruchomiliśmy także profil akcji na portalu społecznościowym Facebook: http://www.facebook.com/OpoleMiastoSportowe i liczymy, że będzie on z dnia na dzień zyskował swych zwolenników.

Więcej informacji znajdziecie również na stronie internetowej klubu www.oksodra.pl

Źródło: Oficjalna strona Odry Opole oksodra.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz