niedziela, 12 lipca 2015

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

Wakacje to czas intensywnego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Dotyczy to wszystkich, również dzieci, które najczęściej korzystają z kąpieli słonecznych podczas zabaw wodnych na basenach i otwartych akwenach wodnych. Wówczas niemal cała powierzchnia ciała narażona jest na działanie szkodliwych promieni słońca. W jaki zatem sposób zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci podczas wakacji?


  • Dzieci do 3 roku życia nie powinny przebywać w pełnym słońcu, szczególnie powinny unikać go w godzinach od 11-16
  • Dla najmłodszych zalecane są preparaty z najwyższymi wskaźnikami ochrony UVA/UVB. Należy je nakładać 20-30 minut przed wyjściem na słońce i czynność powtarzać co 2-3 godziny (zwłaszcza, gdy dziecko bawi się w wodzie lub w piasku)
  • Preparaty należy stosować również na części ciała ukryte pod ubrankiem. Podczas jednej aplikacji powinno się użyć około 15 ml kosmetyku (=1 łyżeczka)
  • Polecamy Sunozon, spray przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 30,50 i 50+ bez zapachu i środków konserwujących, wodoodporny, zapewniający ochronę przed oparzeniem słonecznym, intensywnie nawilżający
  • Sunozon, krem do opalania dla dzieci SPF 50 - wodoodporny, idealny do stosowania, gdy dziecko dużo czasu spędza w wodzie


Bogatą ofertę preparatów do opalania dla dzieci znajdziecie w sieci drogerii Rossmann.

1 komentarz:

  1. a czy dzieci moga przyjmowac luteine ktora tez chroni przed sloncem?

    OdpowiedzUsuń