środa, 27 lipca 2016

Jak zajść w ciążę?

Wydawałoby się, że zajście w ciążę to pestka, ale coraz więcej par boryka się z problemem poczęcia dziecka. Tymczasem zmiana preferowanych dotąd pozycji seksualnych może przynieść dwie upragnione kreski na teście ciążowym.


Pozycje seksualne – jakie najlepsze do zajścia w ciążę?


Choć nikt naukowo nie udowodnił, że konkretna pozycja seksualna sprzyja bardziej niż inna powiększeniu rodziny, to mimo wszystko przyjęło się, że niektóre z nich mogą faktycznie mieć niemały wpływ na demografię. Najbardziej skuteczne pozycje seksualne powinny sprzyjać głębokiej penetracji. Wówczas nasienie łatwiej dostaje się do szyjki macicy, a tym samym wzrastają szanse na zapłodnienie. W związku z tym najlepiej, aby kobieta podczas aktu miłosnego leżała na plecach.

Pozycja seksualna – misjonarska


Tę pozycję uznaje się za najbardziej klasyczną. Kobieta podczas stosunku leży na plecach, mając lekko rozchylone nogi, a mężczyzna opierając się o ramiona, kładzie się na niej. Dobrze też, aby partnerka miała podłożoną pod pośladki poduszkę. Wówczas wsunięcie członka do pochwy będzie prostsze, a dzięki temu plemniki łatwiej dotrą do celu. Poza tym w tej pozycji seksualnej kobieta ma szeroko rozstawione uda, co też ułatwia wejście członka do pochwy. Warto podkreślić, że pozycja misjonarska nie tylko może pomóc w poczęciu dziecka, ale „przy okazji” pozwoli nawiązać bliższą relację między partnerami poprzez utrzymywanie kontaktu wzrokowego, pocałunki czy szeptanie czułych słówek do ucha. Niektórzy zalecają także modyfikację tej pozycji, gdyż w pewnym momencie może okazać się zbyt nużąca. Wówczas kobieta może założyć nogi na ramiona partnera lub oprzeć się stopami o jego tors.

Pozycja seksualna – kolankowo-łokciowa


Powyższą pozycję seksualną poleca się w szczególności kobietom, które cierpią na tyłozgięcie macicy, czyli nieprawidłowe ułożenie narządu, co może utrudniać zajście w ciążę. Pozycja ta jest również rekomendowana panom ze słabszym nasieniem. O ile kobiety nie przepadają za stosunkiem w takiej formie, to mężczyźni wręcz przeciwnie – czerpią z niego dużą przyjemność. W tej pozycji seksualnej, jak sama nazwa wskazuje, partnerka opiera się na łokciach i kolanach, a partner wchodzi w nią od tyłu. Wówczas nasienie kumuluje się u dołu pochwy, a więc w okolicach szyjki macicy, więc zajście w ciążę jest znacznie łatwiejsze.

Wiele pań może nie zdawać sobie sprawy, że ważny jest nie tylko sam akt seksualny, ale również czas następujący bezpośrednio po nim, dlatego warto, aby kobieta po stosunku leżała przez ok. 15 min. z uniesionymi do góry nogami, zaciskając mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna macicy. Przyspiesza to wędrówkę plemników przez drogi rodne kobiety.

Nie tylko pozycja seksualna jest ważna


Przy staraniach o dziecko warto stosować nie tylko konkretny wachlarz pozycji seksualnych, ale zwrócić uwagę chociażby na dietę. Pokarmy powinny być jak najmniej przetworze, a wzbogacone w witaminę A. Panom szczególnie zaleca się produkty z wysoką zawartością witaminy C i cynku, gdyż te składniki odżywcze poprawiają ruchliwość plemników. Warto również odstawić alkohol, kawę czy papierosy, a zwiększyć aktywność fizyczną, jeżdżąc na rowerze czy biegając.

Przygotowanie merytoryczne artykułu na podstawie działu: pozycje seksualne w Women's Health.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz