czwartek, 21 lipca 2016

Węgierskie wakacje w Hévíz dla całej rodziny!

Czy już wiesz gdzie wybierzesz się na wakacje w tym roku? Szukasz miejsca na relaks, w którym można popływać, pojeździć na rowerze i wybrać się na spacer w lesie? Mamy dla Ciebie 10 powodów, aby odwiedzić uzdrowisko Hévíz na Węgrzech, której ulubionym celem podróży coraz większej liczby polskich turystów.


Hévíz – to urocze miasteczko położone w południowo zachodniej części Węgier, w którym znajduje się największe na świecie jezioro termalne wypełnione wodami mineralnymi. Od ponad 220 lat nieustanie rozkwita w nim kultura uzdrowiskowa. W roku 2016 wieloletnie wysiłki włodarzy miasta uhonorowane zostały prestiżową, międzynarodową nagrodą.

Czy wiesz, że Hévíz:


- jest najpopularniejszą destynacją turystyczną Węgier. Rocznie uzdrowisko notuje 1 mln tak zwanych osobodni?

- jest usytuowane w południowo-zachodniej części Balatonu, w odległości 200 km od Budapesztu i Wiednia?

- o każdej porze roku można popływać tam w ciepłej wodzie mineralnej, wśród lilii wodnych i na świeżym powietrzu? Jezioro Hévíz zajmuje 4,4 hektara a woda zawiera związki siarki i minerały.

- do dyspozycji turystów jest tu prawie 10 000 łóżek, od prywatnych apartamentów aż do 5-gwiazdkowych hoteli?

- oprócz Tradycyjnej Kuracji Hévíz czekają na Ciebie najbardziej nowoczesne zabiegi upiększające i wellness?

- posiada odnowione budynki kąpielowe, obszary miejskie oraz szereg nowych usług turystycznych?

- to nowoczesne procedury medyczne i kosmetyczne?

- znajdują się tu zabytki z czasów rzymskich?

- jest idealnym miejscem dla alergików dzięki dużym ilościom wody parującej z jeziora termalnego?

- posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć bezpiecznych tras rowerowych?


Podstawą „Tradycyjnej Kuracji Hévíz” jest woda lecznicza z Hévíz, która dzięki bogatej zawartości minerałów jest szczególnie skuteczna w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

W kuracji tej stosuje się wypracowane na przestrzeni ponad dwóch wieków, unikalne procedury, dzięki czemu lekarze są w stanie zapewnić pacjentom skorzystanie z najbardziej skutecznych metod leczniczych, dostosowanych dokładnie do stanu zdrowia pacjenta. Świadectwo kwalifikacji kuracji tradycyjnej do tej pory zdobyło 9 usługodawców w mieście. Posiadają oni odpowiednie zaplecze techniczne potrzebne do skutecznego zastosowania zabiegów oraz unikalną wiedzę. Warto dodać, że Europejskie stowarzyszenie Spa (European Spas Association) w uznaniu dotychczasowych sukcesów na polu odnowy i rozwoju, postanowiło przyznać miastu Hévíz nagrodę w kategorii Innowacyjne Spa i Destynacja Uzdrowiskowa (Innovative Spa & Health Resort Destination). Ceremonia wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja w Vichy, we Francji.

Drugą innowacją jest system dofinansowania stworzony specjalnie dla obywateli wynajmujących domy prywatne. Ma on służyć poprawie standardu lokali przeznaczonych na wynajem.

Heviz to idealne miejsce wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi
Heviz to idealne miejsce wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi

Modernizacja kwater, które wygrały przetarg, częściowo została już zrealizowana. Od tegorocznego sezonu letniego goście mogą korzystać z nowych mebli ogrodowych, telewizorów z płaskim ekranem, sieci WiF i oraz wielu innych ulepszeń i udogodnień w apartamentach. Minimalna kwota nagrody i wydatek na rozwój wynosił 160 EUR, a maksymalna suma przekraczała nierzadko 1000 Euro (nie więcej jednak niż 50% wpłaconej w poprzednim roku opłaty klimatycznej).

Hévíz jest usytuowane na południowo-zachodniej części Balatonu, w odległości 200 km od Budapesztu i Wiednia, 620 km od Krakowa i 780 km od Warszawy. Tylko kilka godzin podróży, żeby doświadczyć unikalności tego miasta o każdej porze roku.

Największe na świecie naturalne jezioro termalne, które nadaje się do kąpieli można znaleźć w Heviz

Aby uzyskać więcej informacji, możecie skontaktować się z:

Tourinform Hévíz
H-8380 Hévíz, Rákóczi utca. 2.
Tel .: +36/83 540 070, Faks: +36/83 540 071
e-mail: office@hevizmarketing.hu
www.hevizlake.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz