piątek, 7 lutego 2014

Bajkoterapia - programy terapeutyczne dla najmłodszych

Wyspa marzeń [fot.vtm.com.pl]
Wydawnictwo Press&Media w Opolu wprowadziło do swojej oferty muzycznej pięć albumów słowno-muzycznych, które stosowane są w pracy z dziećmi. Specjalne programy terapeutyczne opracowane przez znanego w Niemczech psychologa oraz muzykoterapeutę Dr. Arnd Steina dostępne są właśnie w Opolu!Kombinacja odpowiedniej muzyki i słów oraz opatentowanej techniki sposobu ich wypowiadania umożliwiły niemieckiemu psychologowi i psychoterapeucie stworzenia szeregu produktów terapeutycznych, których celem jest osiągnięcie efektu metodą łączącą kilka wyjątkowych elementów. Należą do nich, sugestia, autosugestia, afirmacja, motywacja oraz muzyka.

Wśród dostępnych płyt warto wyróżnić m.in. album Tajemnicza planeta (Der geheimnisvolle Planet). Zawiera pełną fantazji, fascynującą bajeczną przygodą w formie podróży, na inną planetę. Jej celem jest poprawienie postrzegania szkoły i jej roli w kształtowaniu każdego człowieka. Ciekawa, pełna zaskakujących metod zabawa ma na celu zmianę podejście dziecka do nauki. Ciekawe porównania, pozytywne wskazówki oraz zasad przedstawione w zabawny sposób ułatwią uczenie się i mogą pomagać w zdobywaniu lepszych ocen. Tajemnicza planeta to podobnie jak inne programy słowo-muzyczne autorstwa dr. Arnd Steina wyjątkowo skuteczny sposób oddziaływania na ośrodki odpowiedzialne za modelowanie się takich uczuć jak wiara w siebie i swoje możliwości, wytrzymałość w dążenie do celu. Program ten zachęca do nauki i pomaga uczniom w koncentracji, uzyskiwaniu, tak potrzebnego podczas nauki, wewnętrznego spokoju, oraz pozbywania się niepotrzebnego stresu, towarzyszącego wielu dzieciom podczas lekcji. Płyta przygotowana została w niemieckiej wersji językowej (lektor).


Pozostałe płyty wchodzące w skład programów terpeutycznych dla dzieci to:
  • Gwiezdna podróż - Sternenreise
  • Wyspa marzeń - Die Wunschinsel (niemiecka wersja językowa)
  • Wyśniona wyspa - Inseltraume
  • Zaczarowany zamek - Im Zauberschloss (niemiecka wersja językowa)
Wydawnictwo Press&Media (ul.Powstańców Śl. 32a/1, Opole) specjalizuje się dystrybucji muzyki relaksacyjnej i terapeutycznej pochodzącej z kolekcji VTM Dr.Stein oraz Solitudes. Mogę śmiało polecić bogaty wybór muzyki dla dzieci zarówno tych najmłodszych jak i starszych, która pomoże w rozwoju umysłowym jak i zabawie. Przykładem mogą być płyty Mozart dla umysłu dziecka lub Kołysanka czułych snów.

Więcej płyt znajdziecie na stronie www.vtm.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz