wtorek, 25 lutego 2014

Poduszka do karmienia dziecka

Poduszka do karmienia
[fot.lettadzieciom Allegro]
Każda mama, która po raz pierwszy przeżywa macierzyństwo przyjmie z wielką radością wszelkie pomoce "techniczne" dzięki, którym ułatwi sobie np. pierwsze ruchy podczas karmienia dziecka. Oczywiście z biegiem czasu mamy wypracowują sobie własną technikę karmienia, jednak na początku niezwykle przydatnym narzędziem przy karmieniu dziecka piersią może stać się specjalna poduszka do karmienia zwana popularnie rogalem.

Zastosowanie

Charakterystyczna poduszka w kształcie rogala, księżyca czy półokręgu jest dość popularna wśród mam, ponieważ ułatwia przede wszystkim dostosowanie bezpiecznej pozycji karmienia dla malucha. Poduszka jest obszerniejsza od ręki mamy zatem nasza pociecha może swobodniej leżeć podczas jedzenia. Zapewnia komfort również mamie, która może w trakcie karmienia swobodnie poruszać rękoma, ponieważ poduszka pozwala się dopasowywać do kształtów dziecka

Poduszka oprócz wygody podczas karmienia może mieć dodatkowe zastosowanie. Poduszkę stosuje się m.in. jako zabezpieczenie przed uderzeniem główką dziecka choćby w łóżeczku a niejednokrotnie może posłużyć mamie jako zwykła poduszka podczas snu.

Wypełnienie poduszki

Niektóre poduszki wypełnione są specjalnymi silikonowymi kulkami, które posiadają neutralny zapach i dostosowują się do wybranej pozycji. Oczywiście warto sprawdzić czy wypełnienie posiada atesty PZH i czy nie zawiera substancji szkodliwych.

Inne zaś wypełnione są specjalnymi granulkami w postaci ziarenek piasku. Mam nadzieję, że dobrze to określiłem, ponieważ właśnie z tego rodzaju poduszką mieliśmy do czynienia. W dotyku można było wyczuć niezwykle drobne kuleczki niczym piasek w klepsydrze ;-) Tego rodzaju poduszka miała niestety też i swoją wadę, ponieważ troszkę można było ją porównać do piasku na plaży, w który można się nieco...zapaść. To jednak kwestia techniki jaką należy zastosować przy karmieniu. Myślę jednak, że warto zwrócić na to uwagę przy wyborze poduszki.

Ważnym aspektem zakupu poduszka do karmienia jest możliwość zdjemowania pokrowca, który powinien być zapinany na zamek, co ułatwia utrzymanie poduszki w czystości, a w przyszłości nawet nawet jej odsprzedaży :-)

Koszty zakupu

Wybór poduszki do karmienia jest niezwykle duży. Śmiało znajdziecie tego rodzaju narzędzie ułatwiające karmienie dziecka w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi lub na portalu Allegro, gdzie wybór jest ogromny! Ceny nowych poduszek wahają się od 25 zł nawet do ok. 120 zł, jednak wydatek na tego roadzaju rzecz nie powinien przekroczyć 30-40 zł, aby jakość podusi była przyzwoita i spełniła oczekiwania mamy oraz malucha :-)

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze poduszki do karmienia na Allegro, które są najczęściej wybierane przez mamy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz