środa, 12 lutego 2014

Szkoły Rodzenia w Opolu

Szkoła Rodzenia przy ul.Reymonta 8 [ginekologia.opole.pl]
W Opolu przyszłe mamy mogą skorzystać z bezpłatnych porad oraz zajęć w ramach tzw. Szkoły Rodzenia. Przeważnie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w konretnych terminach. Pierwszym miejscem i jednym z najrzetelniejszych jest Szkoła Rodzenia w Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu, popularnym szpitalu ginekologiczno-położniczym przy ul. Reymonta 8.


Szkoła Rodzenia przy Reymonta 8 cieszy się zawsze sporą frekkwencją zatem warto się śpieszyć i z wyprzedzeniem udać się na spotkanie organizacyjne. W pierwszej kolejności do udziału w zajęciach Szkoły rodzenia kwalifikowane są ciężarne kobiety, które odbędą wizytę w Poradni Psychofizycznego Przygotowania do Porodu. Optymalny czas na uczestnictwo w zajęciach Szkoły Rodzenia to ukończony 30 tydzień ciąży.  Podczas zajęć przyszłe mamy będą mogły przygotować się m.in. do aktywnego porodu, porodu we dwoje, opieki i pielęgnacji noworodka, karmienia piersią czy ćwiczeń usprawniających na czas ciąży. Przy okazji uczestniczki kursów będą miały okazję spotkać się z lekarzami, położnymi a także innymi przyszłymi rodziami. Śmiało będzie można zadawać pytania, które budzą wątpliwości przed porodem.

Szczegółowe informacje związane z terminami kursów oraz spotkań organizacyjnych są na bieżąco aktualizowane na stronie szpitala tutaj. Więcej o samym szpitalu ginekologicznym przeczytacie tutaj.

Kontakt ze Szkołą rodzenia przy Reymonta: 77 454 54 01 wew. 611 lub 621

Zdrowa Rodzina

NZOZ „Zdrowa Rodzina” w Opolu jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej także prowadzi zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia. Jest to cykl 5 spotkań w kameralnym gronie, na których omawiana jest tematyka związana z ciążą, porodem, połogiem, karmieniem , pielęgnacją noworodka oraz ćwiczenia przygotowujące do porodu. Na jednym uczestnicy kursu mogą odwiedzić szpital oraz zaznajomić się z Blokiem Porodowym. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 16.00 Na zajęciach mile widziane są również pary, a same zajęcia obdywają się bezpłatnie.

Kontakt ze Szkołą Rodzenia "Zdrowa Rodzina": 077 455 53 54 oraz biuro@zdrowarodzina.pl

NZOZ” ZDROWA RODZINA” s.c
R.Mehl E.Janiuk G.Zimnal
ul.Krapkowicka 10A
45-715 Opole

Czas Zmian
To centrum edukacyjne dla rodziców kobiet w ciaży i po porodzie, matek karmiących sztucznie i naturalnie, przyszłych i obecnych tatusiów. Miejsce stworzone z myślą o rodzicach i dla rodziców, w którym znajdziesz oprócz fachowego i profesjonalnego doradztwa również wsparcie i pomoc w trudnych dla Ciebie okolicznościach. Czas Zmian również oferuje szeroki zakres zajęć w ramach tradycyjnej Szkoły Rodzenia ale również ...on-line!
Zajęcia są częściowo płatne:
  • 2 spotkania po 2 h lub 1 spotkanie 4 h.
  • zajęcia indywidualne 250 zł
  • zajęcia grupowe 180 zł
Kontakt:

Aleja Wincentego Witosa 34
45-418 Opole
kontakt@czas-zmian.pl
tel. kom:. +48 513 284 463

Szkoła Rodzenia to również fachowa literatura, w którą warto się zaopatrzyć przed porodem i w trakcie oczekiwania na ten najważniejszy moment w życiu skorzystać z lektury i cennych rad :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz