piątek, 28 sierpnia 2015

Różowy Październik - badania z AVON i Stowarzyszeniem "Amazonki"

Zbliża się październik, a wraz z nim tematyka profilaktyki raka piersi w mediach. W październiku ruszą po raz 8 Gabinety z Różową Wstążką - inicjatywa realizowana wspólnie przez AVON i Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum. AVON już od 17-stu lat uświadamia kobietom, jak istotną rolę w walce z rakiem odgrywa regularne wykonywanie badań piersi.


Piersi w liczbach:


Rak piersi stanowi około 23%*wszystkich zachorowań z powodu nowotworów złośliwych u kobiet. Każdego roku notuje się ponad 15 000** nowych zachorowań.
Co roku na raka piersi umiera blisko 5 000** kobiet, głównie z powodu wykrycia choroby
w zbyt zaawansowanym stadium.
Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się u 1 500 000* kobiet na całym świecie.
Wcześnie wykryty rak to nie wyrok, a odpowiednia profilaktyka daje szansę na pełne wyleczenie.

Wiele kobiet dowiedziało się, jak ważna jest profilaktyka, dzięki kampanii AVON kontra Rak Piersi.

Źródło danych:

* Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi oraz Populacyjny program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy finansowane przez ministra zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.
http://www.profilaktykaraka.coi.waw.pl/dla-kobiet/poj%C4%99cie-raka-piersi
** Centralny Rejestr Nowotworów przy Centrum Onkologii w Warszawie, 2010 r.

Gabinety z Różową Wstążką 2015:


Już w październiku rusza 8 edycja akcji Gabinety z Różową Wstążką realizowanej wspólnie przez AVON i Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum.

AVON od 1998 roku uświadamia kobietom, jak istotną rolę w walce z rakiem odgrywa profilaktyka i regularne wykonywanie badań piersi. W 2015 r. zostanie dofinansowanych aż 5 500 badań USG piersi w Gabinetach z Różową Wstążką w całej Polsce!

Kampania jest finansowana ze sprzedaży Produktów AVON z Różową Wstążką oraz dzięki wsparciu Partnerów akcji – marek Aviva, ŠKODA i Nestlé FITNESS Koszt badania w Gabinetach z Różową Wstążką wynosi zaledwie 20 złotych. Jest to równowartość Produktu z Różową Wstążką, który pacjentka dostaje podczas wizyty.

Zapisy do Gabinetów z Różową Wstążką ruszają pod koniec września. Wystarczy sprawdzić na stronie www.wielkakampaniazycia.pl, które Gabinety w Twoim mieście biorą udział w akcji, zadzwonić i umówić się na badanie.

Do tej pory:


W 2014 r. AVON wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum i marką Nestlé FITNESS dofinansował ponad 4 000 badań w Gabinetach z Różową Wstążką w całej Polsce. W ubiegłym roku do akcji dołączyło67 Gabinetów z Różową Wstążką.

Wszystkie badania USG w ramach Gabinetów z Różową Wstążką są współfinansowane dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży produktów AVON z Różową Wstążką.

Do tego roku na wszystkie działania w ramach kampanii AVON kontra Rak Piersi udało się zebrać blisko 17 000 000 złotych.

O programie:


Gabinety z Różową Wstążką to program skierowany do pacjentek, lekarzy oraz pielęgniarek
i położnych. Akcja umożliwia kobietom wykonanie badań USG piersi, kontrolnych badań diagnostycznych oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. Gabinety oznaczone symbolem Różowej Wstążki to wyłącznie placówki o najwyższym standardzie obsługi.

Listę Gabinetów i więcej informacji nt. akcji znajdziesz na www.avonkontrarakpiersi.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz