sobota, 15 października 2016

Kaszki gryczane – nowość dla małych brzuszków

Kasza gryczana to coraz bardziej ceniony składnik diety Polaków. Nestlé wprowadziło właśnie na rynek kaszki gryczane przeznaczone dla dzieci po 6. miesiącu życia, ułatwiając w ten sposób korzystanie z tego cennego zboża także w diecie najmłodszych.


Kasze szturmem zdobywają serca i… żołądki Polaków. Produkty z tej bogatej i zróżnicowanej grupy coraz częściej goszczą na naszych stołach i zdecydowanie przestają kojarzyć się wyłącznie z nudnym dodatkiem do obiadu. W przeciętnym jadłospisie pojawiają się kolejne ich rodzaje, a dodatkowo, w ostatnich latach rośnie również spożycie kasz na osobę.

Polacy przypomnieli sobie, że kasza jest zdrowa, a m.in. dzięki bogactwu blogów kulinarnych, zobaczyli na jak wiele sposobów można ją przygotować – łączona jest już nie tylko z sosami i zupami, ale nawet… serwowana na słodko!

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych w ramach kampanii „Lubię kasze” wynika, że największą popularnością cieszy się wśród polskich mam kasza gryczana. Jest to skutkiem jej tradycyjnej obecności w naszej kuchni, ale również, coraz wyraźniej podkreślanej wartości odżywczej.

W kaszy gryczanej znaleźć można bowiem węglowodany złożone i błonnik pokarmowy. W niepozornych ziarenkach ukryte są witaminy z grupy B, niezbędne do funkcjonowania układu nerwowego oraz wiele składników mineralnych, np. żelazo wspierajcie rozwój poznawczy oraz potas, cynk, miedź, magnez czy mangan.

Polacy zajadają się kaszą gryczaną, dbając w ten sposób nie tylko o swoje kubki smakowe, ale również o urozmaicenie diety. Czemu więc nie wprowadzić jej także do jadłospisu najmłodszych smakoszy, by godnie towarzyszyła kaszy mannie, kukurydzianej czy ryżowej, powszechnie już kojarzonym z dietą dla małego brzuszka?

Nestlé włączyło właśnie do swojej oferty kaszki gryczane przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia i niecierpliwie czekają na nowe doświadczenia smakowe związane z rozszerzaniem diety. Dostępne będą 2 kaszki mleczne – gryczana i gryczana z morelą oraz 2 warianty kaszki do przygotowania na mleku modyfikowanym – gryczana oraz gryczana ze śliwką.

Każda z kaszek gryczanych Nestlé zawiera żelazo, ważne dla rozwoju mózgu dziecka – jedna porcja dostarcza ponad połowę dziennego zapotrzebowania na ten składnik, a obecność witaminy C dodatkowo wspiera jego wchłanianie. Żelazo i witamina C, jako immunoskładniki, uczestniczą również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego dziecka, podobnie jak witamina A** i cynk. Wszystkie powyższe składniki mineralne i witaminy można znaleźć w kaszkach gryczanych Nestlé. Omawiając ich wartość odżywczą nie można również zapomnieć o jodzie, odgrywającym ważną rolę w rozwoju poznawczym maluszka oraz aktywnych kulturach bakterii Bifidobacterium lactis (Bifidus BL), które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią.

Przygotowanie kaszki Nestlé jest dziecinnie proste, a maluch dzięki niej będzie miał możliwość cieszyć się nowymi smakami. Każda jej porcja dostarczy mu potrzebnych składników mineralnych i witamin.

W skład nowej linii kaszek Nestlé wchodzą:

  • Kaszka gryczana – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka gryczana ze śliwką – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka mleczna gryczana – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka mleczno-gryczana z morelą – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł.

Nowych kaszek szukajcie m.in. w sieci sklepów TESCO oraz AUCHAN.

Ważne informacje dla matek: 


Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Mleko modyfikowane zostało stworzone by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakichś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe. Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu. Jeśli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz o zaprzestaniu karmienia piersią, pamiętaj, że taką decyzję trudno odwrócić. Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, pomyśl o konsekwencjach socjalnych i finansowych. Przez wzgląd na zdrowie swojego dziecka, zawsze przestrzegaj zamieszczonych na etykiecie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz