środa, 26 października 2016

Zapytaj eksperta o dietę Twojego dziecka

Kolejna szansa na zadanie trudnych pytań związanych z żywieniem niemowląt i małych dzieci – już 27.10 odbędzie się drugi live chat z dietetykiem Anną Rzeszotek - Specjalistą ds. żywienia Nestlé Nutrition.


Każdy rodzic chce, by jego dziecko mogło zdrowo rosnąć i rozwijać się. Aby było to możliwe, konieczne jest zapewnienie mu sprzyjających warunków, w tym odpowiedniego żywienia. Zgodnie z teorią programowania żywieniowego, ma ono szczególne znaczenie na samym początku życia dziecka, na etapie rozwoju płodowego i przez pierwsze 3 lata.

Schemat żywienia niemowląt to przygotowany przez ekspertów dokument wskazujący kiedy do diety dziecka wprowadzane powinny być produkty z poszczególnych grup spożywczych – warzywa, owoce, produkty zbożowe, mięso, ryby, jaja i produkty mleczne. Zalecenia te ulegają jednak stałemu udoskonalaniu w oparciu o najbardziej aktualne wyniki badań naukowych. Internet pełen jest w związku z tym niezgodnych z aktualną wiedzą informacji na temat żywienia niemowląt i małych dzieci, które mogą wielu rodziców wprowadzić w błąd,a nie zawsze mają oni możliwość rozwiania swoich wątpliwości w bezpośredniej rozmowie z pediatrą lub dietetykiem.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, Nestlé stworzyło program edukacyjny Zdrowy Start w Przyszłość, będący najlepiej rozpoznawalnym programem skierowanym do rodziców w Polsce. Stanowiąca jego serce strona internetowa www.zdrowystartwprzyszlosc.pl to wiarygodne źródło wiedzy na temat rozwoju i żywienia dzieci, które odpowie na wiele pytań rodziców. Każde dziecko jest inne, dlatego zapewne nie każdy jest jednak w stanie znaleźć tam rozwiązanie wszystkich swoich wątpliwości w tym zakresie. Mama i tata mają w związku z tym możliwość bezpośredniego skontaktowania się z ekspertami Centrum Informacji dla Rodziców Nestlé Nutrition telefonicznie pod numerem 801 333 000 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 i zadania pytań, na które nie udało im się znaleźć odpowiedzi. Także w mediach społecznościowych, np. na profilu Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłość na portalu Facebook wszelkie pytania są mile widziane, a eksperci Nestlé odpowiedzą na nie najszybciej jak to możliwe.

Wykorzystując postęp technologiczny Nestlé idzie dalej i udostępnia teraz dodatkowo nową drogę poszerzania przez rodziców wiedzy na temat prawidłowej diety ich pociech. Live chat ze Specjalistą ds. żywienia Nestlé Nutrition – dietetykiemAnną Rzeszotek jest dla rodziców szansą na zadanie na żywo każdego nurtującego ich pytania i uzyskania na nie natychmiastowej, fachowej odpowiedzi. 31.08 odbył się pierwszy live chat, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Jego tematem było znaczenie różnorodności w diecie dzieci. W ciągu godzinydietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na 27 pytań młodych mam, a transmisję obejrzało 4,7 tysiąca rodziców.Kolejna odsłona live chat planowana jest 27.10,już teraz można zacząć przygotowywanie najtrudniejszych pytań do specjalisty Nestlé. Chat dotyczył będzie małych niejadków, które nigdy nie są głodne i głodomorków, które stale rozglądają się za czymś do zjedzenia. Szczegóły dostępne będą na profilu Nestlé – Zdrowy Start w Przyszłość na portalu Facebook.

Mgr inż. Anna Rzeszotek


Absolwentka kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi szkolenia i warsztaty żywieniowe propagujące zdrowe odżywianie, szczególny nacisk kładąc na edukację młodych i przyszłych rodziców. Tworzy i opiniuje jadłospisy kobiet w ciąży, gdyż prawidłowe programowanie żywieniowe zaczyna się już na etapie życia płodowego maluchów. Specjalizuje się także w żywieniu niemowląt i małych dzieci, pomagając rodzicom w kształtowaniu prawidłowych nawyków u najmłodszych. Swoją wiedzę stosuje w życiu prywatnym jako mama dwóch córek, z którymi chętnie przygotowuje wspólne posiłki, wierząc, że to najlepszy sposób na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz