niedziela, 14 września 2014

Czy picie kawy będzie miało wpływ na zajście w ciążę?

Pijesz dużo kawy?
Może Ci zaszkodzić w zajściu w ciążę
Wypijasz masę kawy każdego dnia? Martwisz się czy Twój nawyk będzie miał wpływ na zdolność do zajścia w ciążę? Czy faktycznie udowodniono naukowo, że kawa jak i herbata mogą mieć wpływ w przyszłości na to czy uda się zostać szczęśliwą mamą? O tym piszemy poniżej.


Nie ma wystarczających dowodów na to, że picie do trzech filiżanek kawy dziennie zmniejszy twoją płodność. Są jednak pewne dowody na to, że nadmierne spożywanie kofeiny może pomniejszyć twoje szanse na zajście w ciążę.

Sądzi się, że może tak się dziać, ponieważ kofeina obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza przez to zaopatrzenie w krew poszczególnych części ciała, w tym także jajników i macicy, albo też z tego powodu, zaburza ona metabolizm kobiecego hormonu - estrogenu.

Pamiętaj także, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie. Jest ona także obecna w herbacie i w niektórych napojach bezalkoholowych, takich jak Coca-Cola czy napojach energetycznych.

Jeżeli istotnie wypijasz taką masę kawy, to czemu by nie przejść choćby na jej odmianę bezkofeinową? Zmniejszy to znacznie ryzyko braku zdolności zajścia w ciążę.


Źródło: Ciąża poradnik, prof. Ian Greer

Czytaj również: Nie pal, jeśli chcesz urodzić chłopca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz