piątek, 5 września 2014

Sposób na weekend: Park miejski na osiedlu Armii Krajowej w Opolu

Park miejski w Opolu
Jedno z największych, jeśli nie największe osiedle w Opolu jakim są blokowiska przy ul. Armii Krajowej (niegdyś popularny ZWM) to miejsce, w którym nie może zabraknąć mieszkańców Opola jak i turystów. Idealne rozwiązanie na weekendowy spacer, zabawy z dziećmi oraz przede wszystkim odpoczynek. Ogromne połacie zielenie wśród których snują się zawiłe uliczki wokół których nie brakuje ławeczek oraz drzew pozwolą odetchnąć pełną piersią od problemów dnia codziennego.
Park miejski niczym krakowskie Błonia

Spotkacie tutaj mnóstwo sportowców amatorów, którzy uprawiają biegi, jazdę na rowerze czy jeżdżą na rolkach. Asfaltowe dróżki idealnie nadają się do jazdy na rowerze, choć często trzeba uważać na spacerowiczów. Bezpłatne ćwiczenia na urządzeniach do ćwiczeń usytuowane z dwóch stron parku ściągają mnóstwo chętnych do poprawienia swojej kondycji fizycznej. Osobiście nie korzystam z siłowni w parku, ponieważ identyczne urządzenia mam do dyspozycji na swoim osiedlu w niezwykle pięknych okolicznościach natury.

W parku dzieci znajdą z pewnością coś dla siebie począwszy od dużych placów zabaw, gdzie znajdują się mnóstwo zabaw do wyboru. Dla dzieci, które chciałyby nauczyć się jazdy na rowerze oraz udoskonalić swoją wiedzę nt. przepisów drogowych przygotowano tzw. Miasteczko Ruchu Drogowego. Coś pięknego, a sam pomysł uważam za strzał w 10-tkę! Dzieci na zamkniętym placu mogą jeździć rowerem niczym po prawdziwej drodze stosując się do przepisów ruchu drogowego. Znaki drogowe, rondo oraz przejazd kolejowy to chleb powszedni miasteczka. Gdyby takie miasteczka budowano za naszych czasów...;-)

Widok z Górki śmierci. W tle widoczne Miasteczko Ruchu Drogowego

Plac zabaw w parku miejskim w  Opolu

Z latawcem na "Górkę śmierci"

Tak, tak...w Opolu mamy "Górkę śmierci". Przyznajemy szczerze, że nie mamy bladego pojęcia skąd wzięła się ta nazwa usypanej góry na terenie parku, ale przyjęła się i funkcjonuje do dziś. Górka jest ważnym punktem obserwacyjnym dla mieszkańców Opola, którzy ze szczytu widzą sporą część miasta a przede wszystkich spacerowiczów u podnóża ;-) Wielu sportowców traktuje górkę jako część swojego treningu wbiegając pod górę a następnie z niej zbiegając. Droga prowadząca na sam szczyt jest wykostkowana co ułatwia wejścia lub wjazd rowerem, choć przyznam, że wcale nie jest to takie proste i troszkę wysiłku należy włożyć, aby zdobyć szczyt ;-) Natomiast zjazd z górki może przysporzyć Wam odrobinę adrenaliny, ponieważ osiągana prędkość faktycznie daje się we znaki. Na dole jednak trzeba uważać na spacerowiczów, aby nie zrobić komuś swoim zjazdem krzywdy.

Górka jest również idealnym miejsce na zabawę z latawcem, co wielu rodziców wykorzystuje podczas rodzinnych zabaw w parku.

Czytaj również: Pomysł na weekend w OpoluBrak komentarzy:

Prześlij komentarz