czwartek, 13 listopada 2014

Poznaj warzywnych Przyjaciół BoboVita!

Posiłki Przyjaciele BoboVita
Gdy zaczynasz wprowadzać do diety Twojego maluszka posiłki inne niż mleka, warzywa powinny być pierwsze na liście jego nowych smaków - dzięki temu dziecko pokocha je na przyszłość! Szeroka oferta posiłków BoboVita Przyjaciele z brokułem, groszkiem i marchewką będzie pomocna przy wprowadzaniu warzyw do diety niemowlęcia, nauce akceptacji ich smaku oraz utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych w przyszłości.


Pierwsze posiłki na zdrowieMaluszek rodzi się z naturalną preferencją do smaku słodkiego. Dlatego rozszerzanie diety powinno być procesem, który warto zacząć od warzyw. mają one mniej słodki od owoców smak, a podanie ich w pierwszej kolejności sprawia, że dziecko łatwiej się do niego przekona.

Pamiętaj, że w pierszych latach życia dziecka następuje proces tzw. programowania żywieniowego. To, jakie nawyki żywieniowe wyrobisz u swojego dziecka, będzie miało wpływ na sposób jego odżywiania w przyszłości. Daj dziecku czas na to, by zaakceptowało nowe smaki. Pozwól, by kilkakrotnie spróbowało każdego warzywa. Najpierw naprzemiennie podawaj delikatne przeciery jednoskładnikowe, np. z marchewki, brokułu czy groszku.

Gdy Twoje dziecko pozna już pojedyncze smaki, zaproponuj mu kompozycje innych składników z tymi samymi warzywami, od których rozpoczęłaś rozszerzenie diety. Pamiętaj, aby dodatkowe składniki nie zdominowały smaku warzyw, do których chcesz przyzwyczaić dziecko.

Zaprzyjaźnić dziecko z warzywamiJeśli chcesz sprawić, by maluszek pokochał smak marchewki, brokułu czy groszku, skorzystaj z linii produktów BoboVita Przyjaciele, która wprowadzi małego odkrywcę w świat nowych warzywnych smaków, a Tobie pomoże skomponować prawidłowo  zbilansowane menu dziecka.

Posiłki w nowoczesnych opakowaniach zawierają warzywa pełne wyrazistego smaku, zapachu i koloru, bez dodatku soli, w postaci przecierów oraz smacznych kompozycji z warzywami w roli głównej.

Kiedy Twoje dziecko odkryje już pierwsze smaki warzyw, zapoznaj go z owocowymi Przyjaciółmi BoboVita.

Promocje na Przyjaciół BoboVity znajdziecie m.in. w Polo Markecie

Źródło: Gazetka Kaufland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz