czwartek, 19 czerwca 2014

Miasteczko Ruchu Drogowego dla dzieci w Opolu

Miasteczko nauki jazdy rowerem
 dla dzieci
Jeśli nie znacie jeszcze miasteczka rowerowego w naszym mieście, to koniecznie musicie je poznać :-) Wspaniała inicjatywa urzędników miejskich została zrealizowana na osiedlu Armii Krajowej (były ZWM) tuż obok słynnej górki "śmierci" oraz pętli autobusowej przy ul. Pużaka. Gdy pierwszy raz ujrzałem miasteczko ruchu drogowego byłem pod wielkim wrażeniem w pełni profesjonalnie przygotowanego miejsca do nauki i zabawy dla dzieci oraz rodziców. To prawdziwa gratka dla miłośników jazdy rowerem.


Co znajdziemy w miasteczku?

Duży i bezpieczny plac jest miejscem aktywnego wypoczynku i nauki przepisów drogowych oraz miejscem zabaw dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy na nim asfaltowe drogi, ronda, sygnalizację świetlną, przejazd kolejowy oraz całą infrastrukturę komunikacyjną na czele ze znakami drogowymi. Przy wejściu na plac znajduje się szczegółowa informacja dotycząca znaków drogowych umieszczonych w miasteczku wraz z krótkimi opisami. Cały teren miasteczka otoczony jest płotem zatem nie ma obawy, że dziecko wyjedzie poza miasteczko. Dla zmęczonych rodziców przygotowano ławeczki, gdzie mogą na chwilę odpocząć ;-)


Tak prezentuje się miasteczko ruchu drogowego w Opolu

Usytuowanie miasteczka przy wspomnianej górce oraz popularnym parku spacerowym mieszkańców Opola powoduje, że może być to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego dnia z dziećmi. Mnóstwo zieleni, przestrzeni, atrakcje dla dzieci oraz rodziców w postaci bezpłatnych urządzeń do ćwiczeń znajdujących się tuż obok miasteczka ruchu drogowego sprawią, że cała rodzina znajdzie coś ciekawego dla siebie :-) Co istotne obok miasteczka znajdują się również bezpłatne toalety Toi Toi ;-)


Bezpieczeństwo


Tak jak wspomniałem otoczone płotem miasteczko gwarantuje, że dziecko nie wyjedzie nam poza teren nauki i zabawy. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, aby zabezpieczyć nasze dzieci przed ewentualnym upadkiem z roweru lub uderzeniem z innym uczestnikiem ruchu rowerowego. Warto zatem założyć dziecku kask ochronny na głowę oraz specjalne ochraniacze na kolanka oraz łokcie. Najbardziej narażone na ewentualne urazy są najmniejsze dzieci, które rozpoczynają naukę jazdy na rowerze. Koszt zakupu kasku ochronnego nie jest zbyt wygórowany. Wystarczy już kilkanaście złotych, aby głowa naszego dziecka była bezpieczna :-) Dla mojego synka udało mi się zakupić na Allegro zestaw ochraniaczy wraz z kaskiem w cenie ok. 40 zł. Poniżej przedstawiam linki do bogatej oferty kasków ochronnych dla dzieci.


Czytaj również: Pomysł na weekend w Opolu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz