Kosmetyki Perfecta Mama dla kobiet |
- rozstępy - czerwone lub jasne pasma, najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach lub piersiach. Są efektem uszkodzeń włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za elastyczność, sprężystość i napięcie skóry. To problem większości kobiet, w tym 90% ciężarnych. Odpowiedzialność za rozstępy ponoszą hormony, rozciąganie skóry, np. w ciąży lub przy wahaniach wagi, niektóre leki, zaburzenia mikrokrążenia, predyspozycje genetyczne;
- zmiany pH okolic intymnych – w czasie ciąży pod wpływem hormonów często zmienia się pH pochwy z właściwego kwaśnego na zasadowe, co sprzyja infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Także poporodowa burza hormonalna sprawia, że okolice intymne są bardziej podatne na stany zapalne, czemu dodatkowo sprzyjają uszkodzenia lub nacięcie krocza;
- obrzmiałe i bolesne piersi – od ok. 5. tygodnia ciąży piersi zaczynają się powiększać, mogą stać się obolałe i nadwrażliwe na dotyk. Po porodzie, z powodu nawału mlecznego, są bardzo obrzmiałe, często zaczerwienione i bardzo wrażliwe. Taki szybki przyrost objętości, oprócz bólu, może powodować trwałe rozstępy;
- opuchnięte i zmęczone nogi – to następstwo zaburzonego przepływu krwi i zbierania się w nogach płynów ustrojowych. Płyny gromadzą się najpierw w stopach, a później stopniowo coraz wyżej. Brak ruchu i siedzący tryb życia w czasie ciąży sprzyjają pogorszeniu krążenia i następstwie kłopotom z nogami.
Dla uniknięcia lub zminimalizowania tych nieprzyjemnych objawów, już od wczesnych miesięcy ciąży należy dbać o elastyczność skóry piersi oraz brzucha, ud i pośladków tak, aby jak najlepiej przygotować skórę na rozciąganie i wahania wagi. Warto też pamiętać o codziennej porcji ruchu i specjalnych ćwiczeniach dla kobiet w ciąży, żeby zapobiec problemom z krążeniem i ociężałymi nogami. Zmiany pigmentacyjne skóry zostaną zminimalizowane dzięki kosmetykom ochronnym z mocnymi filtrami UVA i UVB. Do okolic intymnych należy używać delikatnych żeli, stworzonych dla kobiet w ciąży i po porodzie. Pielęgnując ciało w tym cudownym okresie oczekiwania, warto stosować specjalne kosmetyki, przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla mamy i dziecka.
PERFECTA Mama w nowej odsłonie!
Specjalistyczne preparaty stworzone przez farmaceutów.
Marka Perfecta w odpowiedzi na potrzeby przyszłych mam stworzyła nowe specjalistyczne preparaty dla kobiet w ciąży, po porodzie oraz w okresie karmienia piersią. Zaawansowana technologia i starannie dobrane, naturalne składniki gwarantują szybkie i skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka działanie.
Perfecta Mama to 7 specjalistycznych preparatów: na rozstępy, antycellulitowy, do pielęgnacji biustu, ujędrniający, do higieny intymnej oraz krem do twarzy i masło zwiększające elastyczność skóry. Kosmetyki te są odpowiedzią na najczęstsze problemy skórne, z jakimi borykają się przyszłe i świeżo upieczone mamy. Zostały stworzone niezwykle starannie, aby przy użyciu zaawansowanej technologii i dokładnie dobranych składników zagwarantować szybkie i skuteczne działanie, całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka. Receptury oparte są o naturalne, roślinne komponenty, często znane i polecane na oddziałach ginekologiczno-położniczych, jak na przykład wyciąg z liści kapusty, kora dębu, wyciąg z nagietka lekarskiego, kwas foliowy czy probiotyki.
Kosmetyki te nie zawierają parabenów, silikonów, parafiny, barwników, alergenów i innych składników, które mogą być szkodliwe dla mamy i dziecka. Kosmetyki Perfecta Mama posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Preparaty Perfecta Mama na rynku dostępne od lipca 2014 roku. Ceny preparatów: od ok. 13 do 21 zł.
Czytaj również: Podpowiadamy jak osiągnąć piękną sylwetkę na lato
Ja uważam że sen jest bardzo ważnym aspektem ciąży. Nie mogłam spać przez połowę ciąży to i moja skóra była w złym stanie. W końcu znalazłam fajne sklep z materacami i od razu było lepiej na każdym polu :)
OdpowiedzUsuńW pierwszej ciąży stosowałam różne kremy i maści przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nie uchroniło mnie to jednak przed rozstępami na brzuchy. Będąc w drugiej ciąży na nogach zaczęły pojawiać mi się nieestetycznie wyglądające żylaki. Lekarz do samego porodu zalecił mi noszenie wyrobów kompresyjnych w postaci rajstop i pończoch, zwiększenie aktywności fizycznej i picie dużej ilości płynów.
OdpowiedzUsuń