wtorek, 26 sierpnia 2014

Chleb ProBody hitem opolskich piekarni!

Chleb ProBody w piekarni
Hert w Opolu
Opolskie piekarnie wprowadziły do swojej oferty nowy chleb o niskim indeksie glikemicznym, ProBody. Nowy produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów piekarni ze względu na obniżoną zawartość węglowodanów oraz wysoką zawartość białka. Chleb ProBody pasuje do niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych porównywalnych planów żywieniowych. Dodatkowym atutem chleba są jego składniki pełnoziarniste i nasiona.  Dlaczego warto jeszcze zainwestować w ten chleb oraz dla kogo będzie odpowiedni, o tym piszemy poniżej.


Dla kogo chleb ProBody?

ProBody to idealny produkt dla diabetyków – dzięki jego właściwościom (niska zawartość węglowodanów i niski indeks glikemiczny) oraz wspaniałemu smakowi i parametrom organoleptycznym może być włączony do codziennej diety cukrzyków.

Poradnia Dietetyczna Katedry Dietetyki na Widziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przeprowadziło badania nad Chlebem ProBody zgodnie z wytycznymi FAO/WHO.
Wyniki badań wykazały, że pieczywo ProBody posiada wartość średnią indeksu glikemicznego na poziomie 33,5% i można ją uznać za niską, nie przekraczająca 55%. Wykonawcą badań była Poradnia Dietetyczna SGGW pod kierownictwem dr inż. Ewy Lange

Wyniki badań to oprócz pozytywnych opini klientów kolejny dowód na to, że pieczywo probody idealnie nadaje się do niskowęglowodanowych sposobów odżywiania i może być włączone do codziennej diety diabetyków (osób cierpiących na cukrzycę).

ProBody zawiera około 90% mniej węglowodanów i około 300% więcej białka niż zwykłe chleby mieszane.
- ProBody - pieczywo o niskim indeksie glikemicznym – 33,5!
- Dzięki temu ProBody pasuje do niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych porównywalnych planów  żywienia.
- Świetnie sprawdza się także w uzupełnieniu diety diabetyków! Dzięki tak niskiemu IG pieczywo ProBody jest wolno przyswajalne i stężenie glukozy we krwi wzrasta stopniowo – ułatwia to kontrolę poziomu cukru we krwi!

Skład ProBody, czyli formuła Low Carb bez tajemnic!

Własności odżywcze ProBody wynikają z innowacyjnej receptury w skład której wchodzi m.in.:
  • białko pszenne, mąka sojowa, śruta sojowa,
  • składniki pełnoziarniste: pełnoziarnista mąka pszenna orkiszowa, zakwas z pełnego ziarna pszenicy orkisz,  
  • nasiona: siemię lniane (żółte i brązowe), nasiona słonecznika, sezam,
  • błonnik jabłkowy, otręby pszenne.
Cena chleba ProBody

Chleb kupicie w cenie 4,85 zł we wszystkich piekarniach sygnowanych marką Hert w Opolu.

Źródło: chlebprobody.pl

Czytaj również: Dieta matki karmiącej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz