środa, 13 sierpnia 2014

Muzyka relaksacyjna i terapeutyczna dla placówek edukacyjnych

Kołysanki dla dzieci w  żłobku
Muzyka jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka, o czym świadczą liczne badania przeprowadzone przez naukowców na całym świecie. Bez dwóch zdań możemy śmiało powiedzieć, że muzyka towarzyszy nam niemal od początku naszego istnienia. Często mamy w trakcie ciąży relaksują się słuchając muzyki relaksacyjnej opartej na muzyce klasycznej takich mistrzów klasyki jak Jan Sebastian Bach czy Ludwig van Beethoven. Wpływ muzyki na dziecko oraz jego rozwój w czasie cięży i po porodzie jest niezwykle ważny o czym przekonacie się oglądając m.in. zamieszczony poniżej film z rozmowy na ten temat w programie Dzień Dobry TVN. Czy zatem warto, aby placówki edukacyjne m.in. żłobki czy przedszkola zaopatrywały się w tego rodzaju muzykę w ramach zajęć z dziećmi?


Cel pracy z muzyką relaksacyjną w żłobku i przedszkolu

Muzyka relaksacyjna dla dzieci ma na celu wyciszenie i uspokojenia słuchacza nawet w przypadku gdy jest on z zasady nerwowy i pobudzony. W muzyce dla dzieci niezmiernie ważne są zasady harmonii, utrzymania odpowiedniego zakresy częstotliwości oraz tempa w przedziale do 60 uderzeń na minutę. Idealnym przykładem są programy terapeutyczne jak i muzyka dla dzieci autorstwa niemieckiego muzykoterapeuty i psychologa Arnd Steina zyskały w ostatnich kilkunastu latach tysiące zadowolonych odbiorców. Są one bardzo dobrze znane i cenione zarówno w Zachodniej Europie jak i USA. Bajeczne podróże dla dzieci autorstwa niemieckiego psychologa i muzykoterapeuty Arnda Steina to od wielu lat bestseller wydawnictwa VTM nie tylko na terenie w Niemiec. Fantastyczne podróże to wyjątkowa seria produktów z dziedziny muzycznej bajkoterapii, w której Arnd Stein dla wzmocnienia efektów terapeutycznych użył kilku elementów jednocześnie. Kombinacja odpowiedniej muzyki i słów oraz opatentowanej techniki sposobu ich wypowiadania tworzą fantastyczną historię z wyważonym elementem edukacji oraz terapii ogólnorozwojowej dzieci.


Kołysanki, muzyka do zabawy...

Żłobki czy przedszkola mogą dziś przebierać w bogatych ofertach wydawnictw muzycznych specjalizujących się w produkcji muzyki dla dzieci. Jednym z wydawnictw, które z całą pewnością możemy polecić jest wydawnictwo Press&Media z Opola będące wyłącznym dystrybutorem wspomnianej muzyki relaksacyjnej z kolekcji VTM Dr.Stein oraz kolekcji muzyki relaksacyjnej Solitudes. Obie kolekcje specjalizują się w produkcji i dystrybucji muzyki opracowanej z myślą o najmłodszych. Seria kołysanek oraz muzyki do zabawy również opartej o muzykę klasyczną (Mozart dla umysłu dziecka) sprawią, że praca z dziećmi zyska nowe możliwości przygotowania zabaw oraz ćwiczeń.


Dla placówek przedszkolnych z pewnością wielkim plusem będzie fakt, iż płyty z kolekcji VTM Dr.Stein zwolnione są z opłat ZAiKS oraz pozostałych organizacji zbiorowego zarządzania. To dobra informacja szczególnie dla prywatnych placówek, które nie muszą ponosić co miesięcznych opłat związanych z korzystaniem z muzyki ZAiKS-owej. Dotyczy to również wybranej części kolekcji Solitudes, gdzie musicie zwrócić uwagę na oznaczenie w tytule płyty R.F.M. (Royalty Free Music). Płyty, które nie posiadają tego znaku nie są zwolnione z opłat z tytułu publicznego odtwarzania.

Kołysanki oraz muzyka do zabawy w podwójnym albumie 

Gdzie można kupić płyty z muzyką dla dzieci?

Muzyka relaksacyjna dla dzieci dostępna jest internetowo oraz bezpośrednio w siedzibie wydawnictwa Press&Media w Opolu. Poniżej przedstawiamy wszelkie kontakty na opolskie wydawnictwo:

Dla osób, które nie dysponują dostępem do internetu wydawnictwo Press&Media oferuje bezpłatną wysyłkę płyty demo, na której znajdziecie 10 godz. muzyki relaksacyjnej do wysłuchania w skróconych wersjach. Wystarczy złożyć takie zamówienie telefonicznie lub mailowo: muzyka@pressmedia.pl

Płyta demo z muzyką relaksacyjną może być Wasza całkowicie bezpłatnie

Czytaj również: Muzyka dla przyszłej mamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz