środa, 27 sierpnia 2014

Zmiany w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu

Szpital położniczy w Opolu
Już niebawem zmieni się oficjalna nazwa szpitala na Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu. To oczywiście tylko symboliczna zmiana, która nie ma większego wpływu dla przyszłych rodziców. Natomiast prawdziwe zmiany zaszły m.in. w opłatach za udział osób towarzyszących przy porodzie oraz wizytach w szpitalu. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

  • Od dnia 23.07.2014 r. została zniesiona opłata za udział osoby towarzyszącej przy porodzie. Do tej pory koszt udziału przy porodzie wynosił 100 zł
  • W porodzie może uczestniczyć nie tylko osoba z rodziny, ale też wyznaczona przez ciężarną położna, pielęgniarka czy lekarz - na zasadzie wsparcia.
  • Panie, które chcą rodzić w opolskim szpitalu, mogą wraz z osobą towarzyszącą przy porodzie poznać wcześniej Oddział Patologii Ciąży z blokiem porodowym.Wystarczy umówić się z położną na indywidualne zwiedzanie, dzwoniąc pod nr 77 454 54 01 w. 250 lub 260 - w godz. 8-13.  
  • Zwiedzanie jest czwartki o godz. 13.30 po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu oraz w miarę możliwości organizacyjnych porodówki
  • Bezpłatne znieczulenia przy porodzie
Wprowadzone zmiany są efektem zapowiedzi nowego dyrektora szpitala Edwarda Puchały, który piastuje swoje stanowisko od 16 lipca. Głównym celem dyrektora jest naprawa nadszarpniętej reputacji szpitala.

Więcej o zmianach przeczytacie tutaj.

Czytaj również: Kilka słów o szpitalu położniczym w Opolu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz