czwartek, 23 października 2014

Położna na medal - zagłosuj na swoją położną

Akcja Położna na medal
Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wybór najlepszej położnej w Polsce. Wybierzmy wspólnie Położna na medal dziękując tym samym za opiekę i oddanie w tych najważniejszych chwilach. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.poloznanamedal.pl zachęca do głosowania.


PRACA POŁOŻNEJ JEST BARDZO PIĘKNA, ALE TEŻ BARDZO CIĘŻKA.

Tylko osoba z wielkim sercem, prawdziwym powołaniem i empatią potrafi poświęcić uwagę swoim podopiecznym oraz z cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszyć kobiecie i jej rodzinie w tych ważnych chwilach ich życia.

POŁOŻNA W SWOJEJ PRAKTYCE niezależnie od stanowiska i miejsca pracy powinna traktować kobietę oraz jej rodzinę z szacunkiem i na zasadach partnerskich, starać się poznać jej preferencje i potrzeby w zakresie sprawowanej opieki. Dla uzyskania dobrych relacji z kobietą niezbędna jest OTWARTOŚĆ NA WSPÓŁPRACĘ I WSPÓŁDZIAŁANIE, EMPATIA, CIERPLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ, które powinny stać się WYZNACZNIKAMI PRZYJAZNEGO POŁOŻNICTWA. Zaś spokojna i wzbudzająca zaufanie postawa położnej z pewnością pomoże w łagodzeniu lęku i stresu podczas ciąży, porodu i połogu.

Zasady konkursu znajdziecie na stronie akcji tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz