piątek, 17 października 2014

Wielki sukces Bezpiecznego Malucha w Opolu

Bezpieczny Maluch w Opolu
W dniu wczorajszym odbyła się po raz pierwszy w Opolu akcja Bezpieczny Maluch. W jednym z największych sklepów dziecięcych w naszym mieście SMYK Megastore zorganizowano warsztaty dla przyszłych i obecnych rodziców. Akcji patronowały największe firmy związane z produkcją oraz dystrybucją akcesoriów oraz żywności dziecięcej m.in. Maxi-Cosi oraz Enfamil.Tłumy na spotkaniu


Do Symka przybyło mnóstwo par spodziewających się dziecka oraz osób, które przypadkowo znalazły się w sklepie robiąc zakupy. Na wstępie organizatorzy przekazali każdemu z uczestników drobny upominek w postaci wody mineralnej, serii książeczek od sponsorów akcji oraz specjalną masę plastyczna BabyArt, dzięki której zachowacie na pamiątkę odcisk dłoni lub nóżki swojego dziecka. Wszystkie krzesła w specjalnie wyznaczonej strefie sklepu zostały wypełnione do ostatniego siedziska.

Ciekawe wykłady m.in. nt. bezpieczeństwa jazdy samochodem z dzieckiem, montażu fotelików firmy MAXI-COSI, bezpieczeństwa kobiet w ciąży podczas podróży, właściwości mleka modyfikowanego ENFAMIL, które można zakupić m.in. w Rossmannie, jak i właściwego odżywiania dzieci przykuły uwagę słuchaczy. Największym zainteresowaniem cieszyły się ostatnia prelekcja związana z pierwszą pomocą dla noworodków i niemowlaków prowadzona przez zespół medyczny Medikurs. Teoretyczny pokaz urozmaicono ćwiczeniami praktycznymi na tzw. fantomach :-) Prowadzący wykład ratownik zwrócił uwagę na niezwykle istotną sprawę podczas krytycznej sytuacji z naszym dzieckiem:

"Jeśli zdarzy się jakakolwiek sytuacja zagrożenia życia dziecka, to...nie liczcie na pogotowie...to trochę dziwne co mówię, ale to rodzice są najlepszymi ratownikami, ponieważ oni są najbliżej dziecka i mogą zareagować najszybciej. Zanim dotrze karetka może być za późno. Bez względu na to, czy wykonacie odpowiednie działania wg kolejności, które demonstrowałem lub też zrobicie cokolwiek co mogłoby uratować życie Waszego dziecka, uczyńcie to, ponieważ brak jakiegokolwiek działania może doprowadzić do tragedii. Zróbcie cokolwiek zachowując zimną krew"

Po trzech godzinach prezentacji organizatorzy wylosowali z pośród wszystkich uczestników nagrody ufundowane przez sponsorów. Główną nagrodą był fotelik samochodowy Maxi-Cosi.

Świetna akcja oraz inicjatywa, którą popieramy całym sercem mając nadzieję, że Bezpieczny Maluch zagości ponownie w Opolu :-)

Relację fotograficzną oraz film instruktażowy z montażu fotelików MAXI-Cosi obejrzeć możecie poniżej.Film z prezentacji montażu fotelików samochodowych MAXI-COSI. Przygotujcie sobie dobrą herbatę i obejrzyjcie cały film. Mnóstwo cennych informacji w jaki sposób należy montować foteliki samochody, na co zwracać uwagę, na czym polega system ISOFIX oraz wiele więcej :-) Naprawdę warto :-)Czytaj również: Pierwsza pomoc u noworodków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz