niedziela, 6 kwietnia 2014

ZOO w Opolu - sposób na spędzenie dnia w mieście

ZOO w Opolu [zoo.opole.pl]
Ogród zoologiczny w Opolu sięgający swoją historią lat 30-tych XX wieku położony jest na terenie parku na Wyspie Bolko. Zajmuje niemal 19 ha, na których można podziwiać setki zwięrząt z całego świata. W 1998 roku po raz pierwszy do Opola zostają sprowadzone żyrafy, nosorożce, pandy rude, mrówkojady oraz wiele gatunków mał i małpiatek. Wielką atrakcją opolskiego ZOO stają się w 2005 roku goryle z dużym wybiegiem, a w 2007 roku powstaje basen z jedynymi uchatkami kalifirnijskimi, których pokazy karmienia oraz treningi można oglądać w określonych porach.


Sposób na spędzenie dnia

Wyjście z całą rodziną do opolskiego ZOO to wspaniały pomysł na spędzenie weekendu, szczgólnie w okresie wiosennym oraz letnim. Oprócz zwierząt, które stanowią oczywiście główny punkt programu przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i rodziców. Na terenie ZOO znajdują sie place zabaw, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu i spędzić chwilę na wspólnej zabawie.

Gdy już udacie się do ZOO nie zapomnijcie odwiedzić na jego terenie MINI ZOO, gdzie najmłodsi mogą mieś bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Wśród zwierzątek, które można dotknąć są m.in. świnki wietnamskie, a dzięki specjalnym automatom w których można zakupić karmę, dzieci mogą same nakarmić oswojone zwierzaki.

Jeśli zabieracie ze sobą ekwipunek z prowiantem, ZOO przygotowało dla Was specjalne miejsca piknikowe wśród bujnej zieleni przy których spędzicie miło czas. W przypadku, gdy macie ochotę na posiłek na terenie ZOO, ale zapomnieliście o zabraniu kanapek możecie skorzystać z punktów gastronomicznych m.in. z karczmy pod dębami, gdzie zjecie smaczny obiad.

Wybieg dla małp i goryli

Oko w oko z gorylami :-)

Na koniec możecie skorzystać z Mini Parku linowego Zoolandia przeznaczopnego dla dzieci w wieku od 3 lat do 12 roku życia. Dzieci mogą pokonywać proste i kolorowe przeszkody linowe zaiweszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach i palach na wysokości 1,5-3 m nad ziemią. Park linowy jest niezwykle bezpieczny, a zabezpieczeniami są tu atestowane siatki chroniące przed upadkiem. Ceny biletów do parku linowego nie wchodzą w skład ceny biletu wstępu do ZOO.

Godziny otwarcia parku linowego:
 • od maja do końća września - codziennie od 10.00 - 18.00
 • kwiecień i październik - weekendy od 10.00 - 16.00

Ceny biletów parku linowego:
 • bilet całodzienny - 12 zł /osoba
 • bilet całodzienny grupowy (pow.20 osób) - 9 zł /osoba

Godziny otwarcia i dojazd do ZOO

Ogórd Zoologiczny w Opolu mieści się przy ul. Specaerowej na Wyspie Bolko i zaprasza do odwiedzin praktycznie przez cały rok:
 • od 1 maja 10.00 - 18.00
 • od 1 października 9.00 - 16.00
 • od 1 grudnia 9.00 - 15.00
 • od 1 marca 9.00 - 16.00
W określonych godzinach można obejrzeć pokazy karmienia niektórych zwierząt:
 • karmienie goryli 13.00 i 16.00
 • karmienie pelikanów 13.30
 • karmienie lemurów 14.00
 • karmienie wydr 14.00
 • karmienie uchatek 12.00, 14.30 i 16.30
Aby dojechać do ZOO możemy wybrać dwie drogi. Pierwsza od strony centrum miasta można kierować się w strone ul. Powstańców Śląskich do samego końca, gdzie dalej pójdziemy pieszo. W tym przypadku musimy liczyć się z problemem z zaparkowaniem samochodu, ponieważ miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Lepszym rozwiązaniem jest dojazd od strony ul. Prószkowskiej, gdzie zostaniemy pokierowani znakami na bezpośredni duży parking nieopodal ZOO od strony Wyspy Bolko.


Ceny biletów

Od poniedziałki do piątku:
 • bilet normalny 8 zł
 • bilet ulgowy 5 zł
W soboty i niedziele oraz święta:
 • bilet normalny 10 zł
 • bilet ulgowy 6 zł
Roczny bilet wstępu:
 • bilet normalny 100 zł
 • bilet ulgowy 60 zł
Bilet dla uprawnionego posiadacza karty "Opolska rodzina": 1 zł

W kasach można płącić tylko gotówką. Dzieci do lat 3 mogą wejść bezpłatnie a zniżką objęci są uczniowie szkół gimnazjalnych, podstawowych, ponadgimnazjalnych do 18 roku życia oraz emeryci i renciści.

Więcej informacji o ZOO w Opolu znajdziecie tutaj.


Podsumowanie

ZOO w Opolu to doskonały pomysł na spędzenie dnia z całą rodziną. Mimo, że mogą Was na wstępie odrobinę zniechęcić ogromne kolejki (szczególnie w weeekndy przy dobrej pogodzie) to spokojnie uzbrojcie się w cierpliwość, ponieważ kolejka rusza się niezwykle żwawo a szkoda byłoby zrezygnować z atrakcji jakie oferuje ogród ;-) Teren Zoo przypadnie każdemu do gustu, posiada wiele ciekawych rozwiązań, jest dobrze oznaczony a mnogość zwierząt jakie obejrzycie z pewnością Was zaskoczy. Mali turyści będą zachwyceni ze wspomnianych wyżej placów zabaw, zatem nie pozstaje mi nic innego jak zachęcić Was do wyruszenia na spacer do ZOO, które notabene jest jednym z najtańszych w Polsce! Dodatkowo mieszkańcy Opola mogą korzystać z ulg związanych z Kartą "Opolska rodzina", dzięki której dzieci mogą wejść na teren ZOO za symboliczną złotówkę :-) Czy potrzeba większej zachęty? ;-)

Czytaj również: Pomysł na weekend w Opolu i nie tylko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz