poniedziałek, 9 czerwca 2014

Na upały Stawek Barlickiego jak znalazł!

Stawek Barlickiego
alternatywą dla Błękitnej fali
Do Polski dotarła fala upałów, a temperatura sięga nawet 34 stopni! Wszyscy szukam odrobiny cienia lub wody dla ochłody. Nie wiedzieć dlaczego w dalszym ciągu basen Błękitna fala przy Al.Róż jest...zamknięty! Od dobrych 2 tygodni temperatury śmiało uprawniają do korzystania z otwartego basenu, ale w końcu tradycji musi stać się zadość i musimy oczekiwać na koniec roku szkolnego. Warto zastanowić się czy aby na pewno to dobry pomysł... Ciekawą alternatywą dla Błękitnej fali może być ... Stawek Barlickiego w centrum miasta :-)


Stosunkowo niedawno wyremontowany stawek wraz z z pięknymi i co ważne działającymi fontannami to idealne miejsce, gdzie znajdziecie chwilę relaksu i ochłody. Wielu mieszkańców Opola korzysta bardzo chętnie z możliwości zanurzenia nóg w wodzie stawku, a miasto przygotowało nawet specjalną drewnianą platformę, coś w rodzaju molo ;-), na którym możecie się wylegiwać opalając swoje ciało. Dla dzieci woda w stawku stanowi nie lada atrakcję, ale pamiętajcie, aby czujnym okiem bawić się ze swoimi pociechami, ponieważ dno stawku może być śliskie, a co za tym idzie łatwo o wypadek.

Relaks nad Stawkiem Barlickiego
Piękna panorama stawku w Opolu

Wokół znajdziecie szereg ławeczek wśród drzew, gdzie odpoczniecie w cieniu lub restaurację z ogródkami Piramida Steakhouse. Cały teren jest objęty monitoringiem zatem pamiętajcie o zachowaniu czystości :-)


Zatem nie czekajcie, nie zwlekajcie i przychodźcie nad Stawek :-)

Kurtyny wodne na Rynku

Dla tych, którzy w drodze nad stawek nie będą mogli się oprzeć wodnemu ochłodzeniu polecam wodne kurtyny usytuowane na Rynku tuż obok Ratusza oraz na Placu Wolności przy pomniku kobiety na byku. Strażacy nie żałują zimnej wody dla ochłody ;-)

Kurtyna wodna na Rynku w Opolu

Czytaj również: Basen Błękitna Fala czynny już od 27 czerwca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz