niedziela, 1 czerwca 2014

Kolejka elektryczna Rail King

Kolejka elektryczna [fot.Allegro]
Dzień Dziecka praktycznie za nami, a ja wraz z dziadkami w ostatniej chwili do już zakupionych prezentów dodaliśmy realistyczną kolejkę elektryczną dla Kubusia. Już jakiś czas temu opisywałem drewnianą kolejkę LILABO z Ikei, którą otrzymał mój synek na Święta Bożego Narodzenia. Minęło pół roku i Kubuś otrzymał prezent w postaci kolejki elektrycznej Rail King.


Czy warto było ją kupić dla 2-3 latka ?

Miałem trochę obaw co do tego, iż elektryczna kolejka dla dwulatka jest jeszcze zabawką, która powinna zostać zakupiona nieco później, ale jak się okazało obawy szybko zniknęły, gdy Kubuś poznał zasady funkcjonowania kolejki. Zresztą w żłobku już niemal identyczną kolejką bawił się wraz ze swoimi rówieśnikami, zatem asymilacja z nową zabawką przeszła bez zarzutów ;-)

Niezwykła podróż kolejowa

Dzięki kolejce Rail King, która jest jedną z najpopularnijeszych w tym segmencie zabawek i dostępna w dużych hipermarketach jak i głównie na Allegro, dziecko przeżyje wspaniałą przygodę podróży kolejowej praktycznie wszędzie. Wystarczy wsiąść, zamknąć drzwi i pociąg rusza ;-) Dla dzieci jest to znakomita okazja do rozwinięcia wyobraźni, zdolności manualnych oraz koordynacji ruchowej. Dla rodziców to możliwość aktywnego spędzania czasu z dziećmi, wskazywania poszczególnych elementów kolejki, która składa się z różnych ciekawych elementów tj. wagony z różnego rodzaju ładunkiem. W kolejkach Rail King znajdziecie różne wyposażenie począwszy od wagonów z węglem, balami drewna czy zwojami kabli. Ładunki są ruchome zatem można wprowadzić dodatkowy element w zabawie załadunku i wyładunku. Lokomotywa, która napędzana jest zwykłymi bateriami paluszkami typu AA 1,5V ma całkiem sporą moc ;-)

Emocje towarzyszyć będą Wam przy składaniu poszczegółnych elementów torów i pociągu, a to dopiero wstęp do zabawy. W zależności od wybranego zestawu możecie budować różnego rodzaju kształty trorów oraz uzupełniać krajobraz wokół nich o drzewka czy stacje kolejowe.

Wszystkie elementy wykonane są z najwyższej jakości plastiku, co zapewnia długotrwałą żywotność kolejki. Co ważne, lokomotywa podczas jazdy ma zaświcone światełko, które zamontowane jest w częsci frontowej lokomotywy. Łączenie torów jest niezwykle proste i nie ma obawy o ich łatwe rzszczepienia w trakcie zabawy.  Pociągi zostały zaprojektowane tak, że odwzorowują oryginalne pojazdy w najdrobniejszych szczegółach.

Cena kolejki

Wielkim atutem kolejki elektrycznej Rail King jest jej cena. W zależności od zestawu składającego się z mniejszej lub większej ilości elementów (torów, wagonów...) zapłacimy już od ok. 22 zł do 100 zł. Przykładowo w cenie ok. 45 zł w zestawie znajdziemy:
 • lokomtywę
 • wagon z węglem
 • wagon towarowy
 • wagon ze szpulami kabla
 • wagon towarowy z węglem
 • cysterną dużą
 • cysternę małą
 • wagon towarowy z drewnem
 • wagon osobowy
 • wagon towarowy z beczkami
 • 18 elementów torów 
Osobiście mogę śmiało polecić każdemu rodzicowi zakup tego rodzaju kolejki elektrcznej, ponieważ to idealny pomysł na spędzenie wspólnego czasu na zabawie z dziećmi :-)


Czytaj również: Drewniana kolejka LILABO z IKEI

1 komentarz:

 1. Kolejki mehano to zawsze trafiony prezent cieszący wszystkie pokolenia. Maluchy też je uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń