piątek, 6 czerwca 2014

"Chodzę, biegam więc jestem!" - przyjdź na Piknik dla Zdrowia

Piknik dla Zdrowia w Opolu
Serdecznie zapraszamy na imprezę plenerową "Piknik dla Zdrowia", która odbędzie się 8 czerwca w parku na osiedlu "Armii Krajowej". Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Opola Ryszard Zembaczyński. Jakie cele przyświecają piknikowi oraz jaki przewidziano program? O tym wszystkim piszemy poniżej :-)Już po raz siódmy w ramach Dni Walki z Rakiem, obchodzonych w dniach 4 - 24 czerwca, Opolskie Centrum Onkologii organizuje pod patronatem prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego „Piknik dla zdrowia- Chodzę biegam więc jestem”. Impreza, jak zwykle promująca zdrowy styl życia, będący jednym z zadań Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca w godz. 11-14, w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Jej zasadniczym celem jest zachęcanie Opolan do zdrowego stylu życia a w tym do aktywności fizycznej na „świeżym powietrzu”, w strefie zakazu palenia tytoniu,  oraz  do właściwego odżywiania z przewagą warzyw i owoców w codziennej diecie.

Głównym punktem Pikniku będzie pokonanie wytyczonej trasy o  długości ok.1 km asfaltowymi alejkami parku,  dowolną techniką i sposobem (przejazd rowerem, hulajnogą, wózkiem inwalidzkim, itp.).   Uczestnicy otrzymają piknikowe gadżety (do wyczerpania) oraz kupon, umożliwiający pozyskanie atrakcyjnych upominków, w tym - roweru, ufundowanego przez prezydenta Opola. Przewidziano też poczęstunek, m.in. napoje, owoce.

Imprezie towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in. Festyn Rodzinny z grami, zabawami, wspólny aerobic, zumba, tai chi, miasteczko rowerowe dla dzieci, jazda konna, pokazy aikido. Po raz pierwszy odbędzie się też konkurs podbijania piłki nogą w ramach ogólnopolskiego Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej, połączonego z akcją „Razem wygrywamy z rakiem piersi” z aktywnym uczestnictwem opolskich Amazonek. Ponadto będzie można uzyskać ważne informacje na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu  do wspólnej rekreacji i aktywnego, niedzielnego wypoczynku!

Współorganizatorami Pikniku są: Urząd Miasta Opola, Rada Miasta Opola, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Wydział Wychowania i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Stowarzyszenie Bieg Opolski,  Opolskie Amazonki, Komenda Miejska Policji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu.

Źrodło: onkologia.opole.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz